Przemysł

7 najważniejszych wskazówek pozwalających przezwyciężyć strach przed wystąpieniami publicznymi

By 13 marca 2020 No Comments

Wszyscy słyszeliśmy ludzi, którzy boją się mówić publicznie. Komik Jerry Seinfeld z obawy przed wystąpieniami publicznymi powiedział:

„Strach numer jeden to przemówienie publiczne. Numer dwa to śmierć. Numer dwa. Oznacza to, że większość ludzi woli być w trumnie niż wygłaszać pochwały”.

Chociaż ta linia jest śmieszna, po prostu nie wydaje mi się, żeby była właściwa. Największy strach ludzi jest nadal publiczny.

Postanowiłem więc przedstawić kilka wskazówek, które mogą pomóc ludziom przezwyciężyć strach przed wystąpieniami publicznymi. Oto moje 7 najlepszych wskazówek, które zebrałem, aby obniżyć najwyższą pozycję:

1) Poznaj swój temat. Jeśli przemawiasz publicznie (niezależnie od tego, czy jest to prezentacja czy wykład) i jest w pracy, znasz już ten temat. Oznacza to, że wiesz, co powiedzieć. Jesteś przed grą. Po prostu upewnij się, że wiesz, jak długo będziesz mówić.

Przydatne może być również wyjaśnienie znaczenia lub celu twojej wypowiedzi. Ma zdobyć nowych klientów. Czy chcesz, aby Twój dział wiedział, co zrobił Twój zespół w ostatnim kwartale? To naprawdę ci pomoże, jeśli chodzi o ...

2) strukturyzacja. Podobnie jak historia, twoje przemówienie potrzebuje początku, środka i końca.

Staraj się nie odbiegać zbytnio od mowy. Powiedz ludziom tylko te rzeczy, które są istotne dla celu twojej rozmowy (jak opisano w poprzedniej wskazówce).

3) Ćwicz. Upewnij się, że wiesz, co powiesz podczas publicznego przemawiania. Nie musisz się martwić, że będzie to słowo w słowo. W rzeczywistości prawdopodobnie najlepiej, jeśli nie.

Wypisz kluczowe punkty mowy i wypowiedz je na głos. Ćwiczenie na głos jest bardzo ważne, ponieważ przyzwyczajasz się do wypowiadania słów i mówienia.

Przyjdź do lokalnego klubu Toastmasters. Możesz udzielić przyjaznej i bezcennej informacji zwrotnej na temat swoich działań. Nigdy nie wiesz, że możesz cieszyć się tym doświadczeniem i zostać członkiem!

4) Oddychaj. Myślisz: „Oddychaj? Ech? Oddycham cały czas”. Zgadza się, ale musisz pamiętać o właściwym oddychaniu przed wygłoszeniem mowy. Staraj się oddychać powoli i głęboko w żołądku. Kiedy stajemy się nerwowi lub niespokojni, mamy skłonność do oddychania płytkimi oddechami w klatce piersiowej. Powolne oddychanie pomaga uspokoić nerwy w miejscach publicznych.

5) Karty pamięci. Czytając swoje przemówienie z kart wskazówek lub prezentacji, upewnij się, że je znasz, aby spojrzeć w górę i dotrzeć do odbiorców. Nie ma nic gorszego niż obserwowanie mówcy, którego głowa jest pochowana w jego notatkach i który nie mówi. Spójrz w górę i ciesz się całym pokojem.

Jeśli twoje notatki są wydrukowane na papierze i martwisz się, że się poruszają, umieść je w miejscu, w którym będziesz mieć do nich łatwy dostęp. Jak na pulpicie. (Uwaga na otwarte okna!)

6) Twoi słuchacze. Pamiętaj, że wszyscy w pokoju są tam i chcą, abyś odniósł sukces. Nikt nie chce, żebyś zawiódł. To nie jest noc z otwartym mikrofonem w Comedy Store, jest publicznie.

Ludzie przyszli usłyszeć, co masz do powiedzenia. Jeśli masz okazję porozmawiać z niektórymi z nich, przekonasz się, że są to tylko ludzie, a nie tłum.

7) humor. Jeśli nie masz naturalnej humoru ani wiedzy na temat żartu, zostaw tę sekcję w spokoju. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest jęk z powodu źle dostarczonego dowcipu. Może zniszczyć twoje zaufanie. Jeśli nie jesteś dobry w humorze, nie martw się, ponieważ jesteś w dobrym towarzystwie. Mówcy tacy jak Tony Robbins nie używają humoru, ale jest nie mniej oddany.

Jeśli jednak humor jest twoją siłą, posyp kilka wypowiedzi anegdotami. Nie śmiej się co minutę, nie jesteś komikiem. Dlaczego więc miałbyś się poddawać presji? Ale dziwny śmiech tu i tam może sprawić, że ludzie będą bardziej zainteresowani tym, co masz do powiedzenia. Humor może ułatwić zrozumienie części twojego języka.