Zdrowie

Bogate w białko przepisy na odchudzanie

By 12 marca 2020 No Comments

Czy chcesz schudnąć i zbudować mięśnie? Prawdopodobnie szukasz zdrowej receptury wysokobiałkowej, która pomoże ci schudnąć. Ten rodzaj przepisu jest popularny wśród sportowców, ponieważ bogate w białko jedzenie pomaga schudnąć i zbudować mięśnie.

W tym artykule możesz przeczytać o przepisach bogatych w białko, aby dokładnie wiedzieć, dlaczego ta dieta działa tak dobrze, gdy schudniesz.

Przepisy wysokobiałkowe

Białka są jednym z trzech najważniejszych składników odżywczych u ludzi. Pozostałe dwa ważne składniki odżywcze to węglowodany i tłuszcze.

Białka można uzyskać, jedząc produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak nabiał, mięso i jaja. Można je znaleźć w produktach roślinnych, takich jak orzechy i rośliny strączkowe.

Nasze ciało zawiera 20% białka. Dlatego są również ważnymi materiałami budowlanymi dla naszego organizmu. Są ważne dla spalania tłuszczu, metabolizmu i równowagi hormonalnej.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości białka, mogą wystąpić następujące objawy:

 • Zatrzymanie płynów (obrzęk)
 • Wypadanie włosów
 • Zmęczenie
 • Stracić masę mięśniową
 • Zmiana hormonów, kobiety nie mają już okresu
 • Zmiany koloru włosów

Zalety receptur bogatych w białko:

 • Spożywając białka dostarczasz swojemu ciału składników odżywczych
 • Jedzenie bogatych w białko sprawi, że poczujesz się mniej głodny.
 • Bogate w białko jedzenie zapobiega przekąskom i niezdrowemu jedzeniu wieczorem
 • Białka zwiększają spalanie tłuszczu i metabolizm.

Białka pomagają utrzymać wagę i łatwo schudnąć. Dlatego był tak popularny w ostatnich latach.

Białka tłumią ciągłe uczucie głodu

Spożywanie większej ilości białka jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zawsze czują głód.

Kilka badań pokazuje, że ludzie jedzą mniej, gdy otrzymują dużo białka. Jeśli zjesz dużo białka, będziesz pełny i unikniesz głodu. Wydaje się również, że po zjedzeniu posiłku bogatego w białko stajesz się mniej głodny.

Efekt jest większy niż początkowo myślisz. Badania pokazują, że kobiety zjadały o 441 mniej kalorii dziennie z powodu diety wysokobiałkowej. Jedyne, co musiały zrobić kobiety, to zwiększyć spożycie białka z 15% do 30%. Ponadto kobiety mogły jeść wszystko i nie obowiązywały ścisłe zasady. Kobiety znacznie zmniejszyły kalorie o liczbę białek.

Białka to materiały budowlane

Białka są jednym z najważniejszych materiałów budowlanych. Białka są źródłem energii do naprawy i budowy komórek organizmu. Mięśnie to komórki, które w znacznym stopniu korzystają z białek. Mięśnie potrzebują wystarczającej ilości białka, aby rosnąć i rosnąć silniej.

Twoje komórki mięśniowe wytwarzają nowe białka, które nazywasz również syntezą białych mięśni. Ilość białka, które spożywasz codziennie w połączeniu z uszkodzeniem treningu mięśni, wpływa na syntezę białych mięśni.

Jeśli uszkodzisz mięśnie podczas ćwiczeń, ciało dostarczy nowe białka mięśniowe.

W rezultacie włókna mięśniowe rosną. Potrzebujesz do tego wystarczającej ilości białka. Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości białka, masa mięśniowa zmniejszy się w krótkim okresie.

Na dłuższą metę efekty są znacznie poważniejsze. Niskie spożycie białka prowadzi do braku siły mięśni i niskiej oporności.

Potrzebna jest również wystarczająca ilość białek dla kości. Białka zapobiegają kłopotliwym problemom, takim jak osteoporoza i złamania.

Białka zwiększają spalanie tłuszczu i metabolizm

Wszystko, co jesz, musi strawić twoje ciało, co kosztuje twoje ciało dużo energii. Ile energii poniosą te koszty, zależy od rzeczy, które jesz.

Spalanie białek kosztuje twoje ciało więcej energii niż trawienie tłuszczów i węglowodanów. Kosztuje twoje ciało cztery razy więcej energii niż trawienie tłuszczów i węglowodanów. Oznacza to, że spalasz więcej kalorii z diety wysokobiałkowej.

Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą więcej białka niż ludzie, którzy jedzą mniej białka, spalają 260 kalorii więcej dziennie. Aby spalić taką liczbę kalorii, musisz ćwiczyć codziennie przez godzinę. Dlatego możliwe jest spalanie większej ilości kalorii poprzez spożywanie pokarmów bogatych w białko.

Czy są jakieś wady?

Nie ma znanych poważnych wad tego rodzaju jedzenia. Należy wspomnieć, że musi istnieć zdrowa równowaga. Oprócz białek konieczne jest również uzyskanie wystarczającej ilości węglowodanów i tłuszczów. Twoje ciało potrzebuje trzech różnych materiałów budowlanych do prawidłowego funkcjonowania. Upewnij się, że je wszystkie.

Ile białek potrzebuję?

Nie ma znanych wad diety wysokobiałkowej. Ważne jest, aby nie angażować się zbytnio. W ramach środków ostrożności możesz zatem zachować górną granicę. Oznacza to, że nie więcej niż jedna czwarta dziennych kilogramów kalorii składa się z białek.

Ile białek potrzebujesz na osobę, zależy od wieku i masy ciała, niezależnie od tego, czy dużo ćwiczysz, czy nie. Poziom sportu wpływa również na liczbę białek. Siła sportowcy muszą uzyskać więcej białka niż ludzie, którzy ćwiczą łatwo.

 • Zdrowy dorosły, który nie ćwiczy, potrzebuje co najmniej 0,8 g białka na kilogram masy ciała dziennie.
 • Z drugiej strony sportowcy siłowi wymagają od 1,8 do 2,0 gramów białka na kilogram wagi.
 • Czy jesteś sportowcem wytrzymałościowym? Następnie potrzebujesz 1,2-1,4 g białka na kilogram masy ciała.
 • Czy jesteś fanatykiem kulturystów? Następnie potrzebujesz 2,2 grama białka na kilogram masy.
 • Rada dla wegetarian powinna uzyskać 20% więcej białka.