Rozwój osobisty

Chcę otworzyć restaurację. Jakiego rodzaju chłodzenia komercyjnego potrzebuję?

By 12 marca 2020 No Comments

Jednym z największych wyzwań przy zakładaniu restauracji jest przygotowanie wszystkiego. Będzie to bardzo stresujące, jest tyle rzeczy do zrobienia! Licencje, meble, epicki projekt restauracji, fantastyczne menu, ale nie zapominajmy, czego najbardziej potrzebujesz! Potrzebujesz komercyjnego chłodzenia! Gdzie będziesz przechowywać wszystkie swoje zapasy bez chłodzenia? Szczerze mówiąc, komercyjne chłodzenie powinno znajdować się na liście o wysokim priorytecie. Jeśli tak nie jest obecnie, zdecydowanie powinieneś ją podnieść.

Jeśli chcesz otworzyć restaurację, czy jesteś przeszkolony, aby podejmować pozytywne decyzje dotyczące komercyjnego chłodzenia? W tym przewodniku chciałbym poinformować Cię o komercyjnym chłodzeniu. Po przeczytaniu tego, powinieneś być pewien i dokładnie wiedzieć, które systemy chłodnicze są dla Ciebie najbardziej odpowiednie, jak możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy i energii oraz jakie korzyści oferuje planowanie konserwacji zapobiegawczej.

Wybór modelu chłodzenia

Nie każda restauracja sprzedaje tę samą żywność i nie korzysta z tych samych lodówek. Struktura Twojej restauracji zależy w dużej mierze od Twojego chłodzenia i organizacji zapasów. Głupotą wydaje się mieć zamrażalnik z zamrażalnikiem i używać jej połowy jako lodów miękkich lub trzymać napoje gazowane w wielkim chłodziarce, ale takie rzeczy wciąż się zdarzają. Niewłaściwe używanie lodówek lub właściwe towary mogą uszkodzić i / lub zmniejszyć wydajność. Sprawdź różne typy lodówek, aby upewnić się, że używasz odpowiednich lodówek w swojej restauracji.

Zasięg w lodówkach -

Są to najczęstsze lodówki w prawie każdej kuchni. Powinieneś trzymać tutaj często przygotowywane jedzenie. Z reguły każda lodówka z półkami lub panelami jest podzielona na trzy sekcje i służy do przechowywania prawie wszystkiego - od lemoniady po świeże produkty.

Drzwi szklane Merchandiser -

Z reguły sprzedawcy drzwi szklanych służą do otwartego prezentowania towarów klientom. Mają samozamykające się, wahadłowe lub przesuwne drzwi, a większość z nich ma zamontowane na podłodze systemy chłodzenia, dzięki czemu są łatwo dostępne do czyszczenia i konserwacji.

Lodówki podblatowe -

Lodówka pod ladą oferuje oszczędzające miejsce miejsce na zimne przedmioty, które chcesz mieć pod ręką. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz bar, w którym możesz trzymać piwo pod ladą lub na stacji do smażenia, gdzie masz pod ręką swoje składniki i możesz się ochłodzić.

Pokrowce na delikatesy -

Pokaż swoje ostatnio pokrojone mięso i ser w pudełku z delikatesami. Doskonale nadają się do prezentowania swoich produktów w sklepie z kanapkami. Istnieje wiele opcji - proste szkło, zakrzywione szkło i blaty - do wyboru, które najlepiej pasują do stylu i układu całej restauracji.

Agregat chłodniczy -

Proces gotowania / chłodzenia to rewolucyjny produkt chłodzący. Jeśli otworzysz restaurację typu fast food lub taką, w której musisz tylko podgrzać jedzenie przed podaniem klientom, potrzebujesz jednego z nich. Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa żywności gotowane potrawy należy przynieść ze 160 ° do 40 ° Fahrenheita w ciągu 4 godzin. Wybuchowy agregat chłodniczy może to zrobić łatwo i służy do przechowywania żywności, dopóki nie zostanie podgrzana do końca.

Zamrażarki

To uosobienie komercyjnego chłodzenia. Zamrażarki są niezbędne w większości restauracji, ponieważ umożliwiają przechowywanie dużej części zapasów w dużych ilościach i utrzymanie ich w niskiej temperaturze. Możesz przejść w wielu zamrażarkach o różnych rozmiarach, od 6 metrów kwadratowych. dla innych, które są wykonane na zamówienie i nie mają ograniczeń wielkości. Ponieważ możesz wejść do zamrażarki, możesz być bardzo zorganizowany z zapasami i nie musisz kopać za innymi przedmiotami, aby uzyskać to, czego potrzebujesz.

Wybór modelu, który odpowiada Twoim potrzebom

Teraz, gdy wiesz, jakie są dostępne modele chłodzenia, czas zdecydować, które z nich są dla Ciebie najlepsze! Oto kilka naprawdę dobrych wskazówek, o których należy pamiętać przy zakupie lodówek.

Zaufaj najlepszym markom -

Podobnie jak w przypadku każdego innego produktu, który kupujesz, chcesz porównać nazwy marek i dowiedzieć się, który jest dla Ciebie najlepszy. Istnieje wielu producentów urządzeń chłodniczych, dlatego bardzo ważne jest, aby znaleźć firmę, na której można polegać.

Każda firma ma swoje mocne i słabe strony. Niektóre firmy & # 39; Głównym celem jest produkcja wysokiej jakości jednostek; inni obniżą swoją jakość, aby być najtańszymi na rynku. Najlepiej sprawdzić True, Turbo Air i Delfield. Te trzy firmy są dobrze znane i cenione w komercyjnym przemyśle chłodniczym i zdecydowanie warto kupić swoje urządzenia.

Sprawdź gwarancję -

To, co idzie w górę, musi spaść. Dotyczy to wszystkiego w życiu, w tym twojego chłodzenia. Na koniec musisz wykonać komercyjną usługę chłodzenia.

Większość marek chłodniczych oferuje 3-letnią gwarancję na swoje produkty, która obejmuje koszty pracy i wymiany. Często jesteś ubezpieczony przez dużą sieć certyfikowanych techników, którzy są gotowi przywrócić chłodzenie twojej restauracji tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli Twoje komercyjne chłodzenie kiedykolwiek zawiedzie, chcesz, aby ktoś natychmiast je naprawił. Nie chcesz długo czekać, w przeciwnym razie możesz spojrzeć na poważnie zepsute jedzenie i wysokie koszty wymiany. Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz naprawy awaryjnej, zawsze masz do dyspozycji opcję.

Wybierz rozmiar -

Komercyjne lodówki i zamrażarki są dostępne we wszystkich rozmiarach i kształtach. W zależności od rodzaju komercyjnego modelu chłodzenia, którego potrzebujesz, musisz zmierzyć przestrzeń do chłodzenia i stamtąd pracować. Nie zapomnij zmierzyć i upewnić się, że w twojej restauracji jest wystarczająco dużo miejsca, aby otworzyć i zamknąć lodówki.

Po upewnieniu się, że masz miejsce na komercyjne chłodzenie, musisz spojrzeć na wymiary wewnętrzne. Ile jedzenia chcesz zatrzymać? Czy wiesz ile miejsca potrzebujesz? Niektóre lodówki mogą mieć takie same wymiary zewnętrzne, ale różnią się znacznie ze względu na różne konstrukcje wewnątrz. Zastanów się, jakie potrawy regularnie w nim przechowujesz, i wybierz najlepszą jednostkę, która odpowiada potrzebom Twojej restauracji.

Pomyśl o kondensatorze -

Nie zapominaj o znaczeniu skraplacza w urządzeniu chłodzącym. Jednostka skraplacza jest częścią twojego chłodzenia, która działa nieprzerwanie, aby utrzymać przechowywane jedzenie w niskiej temperaturze. Możesz dostać lodówkę z górnym lub dolnym skraplaczem.

Istnieją dwie zalety i różnice między tymi dwoma pozycjami. Kondensatory podłogowe są często łatwiejsze do czyszczenia, konserwacji i mniej obciążają lodówkę w letnie dni. Z drugiej strony, kondensatory montowane u góry są preferowane przez większość właścicieli restauracji, ponieważ nie łapią się za dużo kurzu i brudu i nie pozwalają, aby gorące powietrze krążyło w lodówce, jeśli & # 39; s otwarte. Chociaż obie lokalizacje mają swoje zalety i wady, należy rozważyć, która z nich najlepiej odpowiada potrzebom Twojej restauracji, i odpowiednio się na niej zdecydować.

Istnieje kilka opcji, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie chłodzenia komercyjnego. Jeśli zastosujesz powyższe wskazówki, podejmiesz dobrą decyzję o zakupie.

Oszczędzaj energię

Co jeśli masz swoje lodówki? Właśnie wydałeś dużo pieniędzy, aby uzyskać fantastyczne lodówki o długiej żywotności dzięki odpowiedniemu użytkowaniu i konserwacji. Jak więc zaoszczędzić pieniądze, aby Twoje lodówki były opłacalne? Najprostszym sposobem jest oszczędzanie energii!

Oto kilka świetnych wskazówek, które możesz ćwiczyć, aby co roku zaoszczędzić dużo pieniędzy na kosztach chłodzenia. Korzystając z tych oszczędności, możesz w pełni zainwestować te pieniądze w promocję swojej restauracji i przyciągnięcie większej liczby klientów!

Wyłączyć grzejniki drzwiowe -

Większość zamrażalników ma grzejnik drzwiowy, dzięki czemu można je łatwiej otwierać i zamykać, a wtedy nie ma się bardzo zimnych rąk. O ile na drzwiach nie ma dużo szronu lub kondensacji po bokach lub z przodu urządzenia, ogrzewanie drzwi nie musi być włączane. Wyłączenie ogrzewania drzwi może zaoszczędzić ponad 75 USD rocznie.

Wejdź do swojego zimnego pokoju -

Podczas dokonywania pomiarów, aby zobaczyć, jaki rozmiar lodówki możesz postawić, chcesz dać jej trochę swobody. Upewnij się, że nie instalujesz lodówek ani zamrażarek w ciasnych miejscach. Umożliwia to lepszą cyrkulację powietrza i marnuje mniej energii. Zapobiegają one gromadzeniu się ciepła w ciasnych przestrzeniach, co utrudniłoby komercyjne chłodzenie, zużywało więcej energii i niepotrzebnie zwiększało koszty energii.

Monitoruj ilość czynnika chłodniczego -

Jeśli masz zamrażarkę typu walk-in, upewnij się, że nie zabraknie Ci czynnika chłodniczego. Jeśli masz za mało, kompresor zostanie obciążony dodatkowym obciążeniem. Każda zamrażarka wyposażona jest w wziernik, który właśnie z tego powodu jest używany. Jeśli widoczne bąbelki gromadzą się na szybie podczas pracy urządzenia, należy jak najszybciej umówić się na kontrolę serwisową do firmy HVAC. Jeśli nie podejmiesz żadnych działań, Twoja zamrażarka przestanie działać i przestanie działać. Jest to o wiele gorsze i droższe niż pomoc, której potrzebujesz.

Dodawanie okładek nocnych do witryn -

Lodówki otwarte to świetny sposób na zaprezentowanie swoich produktów spożywczych. Mogą one jednak prowadzić do ogromnych kosztów energii, szczególnie w godzinach otwarcia. Jeśli zainwestujesz w osłony na noc, możesz uwięzić zimne powietrze w obudowie, aby Twoje urządzenie nie musiało tak ciężko pracować w nocy.

Zamontować silniki komutowane elektronicznie (ECM) na wentylatorach parownika -

ECM są bardziej wydajnymi silnikami wentylatorów parownika niż istniejące silniki z zacienionym biegunem o standardowej wydajności. Po zainstalowaniu ECM firmy składające wnioski do PG&E mogą otrzymać rabaty od 35 do 50 USD. Ten prosty dodatek do lodówek i zamrażarek typu walk-in może znacznie obniżyć koszty restauracji na dłuższą metę, ponieważ miesięczne rachunki za prąd są niższe i wymagana jest mniejsza konserwacja

ECMS to silniki wentylatorów parownika, które są bardziej wydajne niż standardowe silniki o biegunach zacieniowanych. Średnio zniżki PG&E wynoszą 35-50 USD po zarejestrowaniu ECM. Jest to proste uaktualnienie do zamrażarek, które mogą znacznie obniżyć koszty restauracji w dłuższej perspektywie, przy niższych miesięcznych kosztach i mniejszej potrzebie konserwacji komercyjnych urządzeń chłodniczych.

Korzyści z planowej konserwacji zapobiegawczej

Do tej pory przejrzałem modele chłodzenia i wybrałem te, które najlepiej pasują do Twojej restauracji. Myślałem o tym, jak zaoszczędzić pieniądze i energię za pomocą prostych, łatwych w użyciu wskazówek. Wszystko, co musisz zrobić, to porozmawiać o tym, jak chronić komercyjne chłodzenie i utrzymać je przez długi czas.

Najlepszym sposobem ochrony komercyjnego chłodzenia jest zaplanowanie konserwacji zapobiegawczej. Nie chcesz, żeby silnik twojego samochodu zawalił się w połowie drogi. Dlaczego więc nie potraktować od razu swojego komercyjnego chłodzenia? Zarówno samochód, jak i komercyjne chłodzenie są ważnymi atutami i nie chcesz, aby któryś z nich nagle przestał działać. Z tego powodu powinieneś zabrać ze sobą samochód do regularnej konserwacji i wezwać certyfikowanego technika HVAC, który dokładnie skontroluje komercyjny system chłodzenia.

Co jest takiego wspaniałego w utrzymywaniu komercyjnych lodówek?

Przede wszystkim znasz wszystkie problemy z chłodzeniem, zanim staną się one prawdziwym problemem. Koszmarem, przez który jako właściciel restauracji nie chcesz przejść, jest zepsucie całego zapasu i bogaty zapach.

Po drugie, nie musisz sam martwić się o naprawy. Jeśli naprawa lodówek nie jest twoją sprawą, nie musisz spędzać godzin na szukaniu Internetu i martwieniu się o zepsucie i zniszczenie całego urządzenia. Jest powód, dla którego certyfikowani, wysoko wykwalifikowani technicy są dostępni, aby Ci pomóc!

Kiedy wreszcie uzyskasz pomoc, na dłuższą metę oszczędzasz pieniądze. Regularna konserwacja prawie gwarantuje dłuższą żywotność komercyjnego systemu chłodzenia i nie musisz się martwić o to, że jednostki chłodzące będą musiały zostać wymienione na długo.