Zdrowie

Czy pozostaniesz na zawsze na krótko?

By 13 marca 2020 No Comments

Jeśli chcesz się powiększyć, istnieje kilka stron internetowych, które chcą ci pomóc. Mówię o witrynach promujących programy treningowe i sesje rozciągania, o których mówi się, że służą do przedłużania kości.

Kiedy jesteśmy niemowlętami, nasze kości są nadal głównie chrząstką. W miarę dorastania chrząstka twardnieje i topnieje w twarde kości dla dorosłych. Dlatego mamy znacznie mniej kości niż dzieci. Gdy osiągamy dojrzałość płciową, płytki wzrostu chrząstki na końcach naszych dłuższych kości powodują, że kości te powoli się wydłużają. Regularne ćwiczenia w tym czasie mogą poprawić Twój wzrost. Jeśli jednak twoje kości przestaną rosnąć, żadne rozciąganie nie pozwoli im odrosnąć.

Jedynym sposobem na wydłużenie kości po osiągnięciu dorosłości jest operacja. Jest to jednak niezwykle trudne i wiąże się z wieloma zagrożeniami. Muszą zostać dokładnie zbadane psychologicznie przed testem. Trudno jest również znaleźć lekarza, który ma odpowiednie doświadczenie.

Podczas operacji nogi są złamane, a metalowe płytki są zabezpieczone, aby utrzymać kość w miejscu z przerwą między nimi. W ciągu kilku miesięcy twoje kości będą stopniowo rosły razem, aby wypełnić lukę. Jednak, jak możesz sobie wyobrazić, czas powrotu do zdrowia po takiej operacji jest bardzo długi i możesz potrzebować fizykoterapii później. Ryzyko polega na tym, że kości goją się nieprawidłowo. Mogą leczyć w sposób, który powoduje, że kość wypacza się na całe życie. Inne zagrożenia obejmują porażenie, uszkodzenie nerwów, a nawet śmierć.

Jeśli zastanawiasz się, jak stać się większym, istnieją lepsze alternatywy niż operacja. Na przykład ubieranie się, aby wyglądać na większą, jest bezpieczniejszą i tańszą alternatywą. Jeśli nosisz solidne, ciemne kolory, prążki i buty na wysokich obcasach, możesz sprawić, że będziesz wyglądać na znacznie większego. Natomiast noszenie ciemnych spodni z białą koszulą lub ubrań w kratę lub groszki może sprawić, że będziesz wyglądać na krótszą, ponieważ uwaga zostanie zwrócona na środek, a kończyny na krótsze.