Zdrowie

Dobre wibracje w przypadku problemów z tarczycą - połączenie między tarczycą a głosem

By 13 marca 2020 No Comments

To, co masz zamiar przeczytać, to nowa teoria o przyczynach i zapobieganiu chorobom tarczycy. Uważamy, że prosty problem związany ze stylem życia, który charakteryzuje współczesne życie, doprowadzi do dysfunkcji tarczycy. Jest to coś, co możesz sprawdzić na sobie. A sama koncepcja zmieni sposób, w jaki nauka myśli o funkcji tarczycy.

Jeśli to prawda, teoria ta może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na leki na tarczycę i pomóc w zapobieganiu chorobom tarczycy, potencjalnie prowadząc do znacznych strat w dochodach dla branży leczenia tarczycy o wartości wielu miliardów dolarów. Informacje te są zatem przekazywane bezpośrednio opinii publicznej bez wzajemnej oceny, ponieważ recenzenci są częścią tej branży przetwarzania.

Problem dotyczy dobrze znanej cechy tarczycy, którą wszyscy znają o tarczycy, ale której nie rozpoznał jako istotnej cechy. Ma to związek z lokalizacją narządu.

Tarczyca znajduje się tuż poniżej i częściowo wokół chrząstki tarczycy lub jabłka Adama w gardle. Odchyl głowę do tyłu i poczuj, że wystaje najbardziej charakterystyczna chrząstka. To jest jabłko Adama. Poniżej znajduje się tarczyca w kształcie motyla.

Gdy tarczyca znajduje się na zewnątrz jabłka Adama, krtań lub skrzynka głosowa znajdują się w środku. Możesz to zobaczyć, kładąc dłoń na tarczycy i brzęcząc. Wypróbuj Growl with „MMMMMMMMM”. Mów głośniej i głośniej, aż zaczniesz krzyczeć. Poczujesz, jak tarczyca wibruje. Im głośniej szumisz, tym bardziej wibruje.

Co dzieje się z tarczycą, gdy wibruje? Tarczyca jest wypełniona materiałem żelopodobnym, który jest formą magazynowania hormonu tarczycy. Żel uwalnia hormony podczas masowania tarczycy, dlatego masażyści unikają masażu szyi u pacjentów z nadczynnością tarczycy. Istnieją również badania medyczne wykazujące, że niektóre rodzaje wibracji zawodowych powodują uszkodzenie tarczycy. Tarczyca ma znaczny wpływ wibracji.

Dlatego logiczne jest stwierdzenie, że użycie głosu do stymulacji wibracji tarczycy stymuluje również uwalnianie hormonu tarczycy. Jest to naturalny mechanizm stymulujący tarczycę. To wyjaśniałoby również, dlaczego natura zaprojektowała tarczycę tak, aby otaczała skrzynkę głosową. W swojej mądrości natura opracowała sposób, w jaki nasz poziom aktywności może wpływać na naszą funkcję tarczycy.

Ma to sens, gdy spojrzysz na funkcję hormonu tarczycy. Ten hormon odpowiada za cały metabolizm. Za dużo hormonu tarczycy i zasadniczo palisz. Za niski i nie możesz rozpalić ognia. Więc kiedy twoje życie jest pełne podniecenia i emocji, a ty dużo mówisz, śpiewasz lub krzyczysz, twoja tarczyca jest pobudzana do uwalniania większej ilości hormonu, odpalenia ognia i utrzymania energii. Kiedy masz chwile spokoju i pogody ducha, twój głos staje się spokojny, a ogień gaśnie.

Szyja zasadniczo działa jako wskaźnik aktywności, ponieważ aktywność jest zwykle związana z używaniem własnego głosu. Jesteśmy zwierzętami społecznymi, a nasze działania zwykle angażują inne osoby, z którymi komunikujemy się za pomocą naszego głosu. Dotyczy to również innych zwierząt społecznych. Grupy zwierząt społecznych pozostają w stałym kontakcie głosowym, niezależnie od tego, czy trąbi gęsi, chichocząc, szczekając psy czy gawędząc. U wszystkich ssaków i większości kręgowców tarczyca jest związana ze strukturami głosowymi.

Co rodzi pytanie o głupich ludzi. Jeśli wokalizacja stymuluje tarczycę, a osoba jest głupia, można oczekiwać, że osoba ta będzie miała niedoszacowaną tarczycę. Rzeczywiście tak jest. Jednym z najczęstszych problemów, na jakie napotykają głupie dzieci w wieku dorosłym, jest to, że ich tarczyca nie działa prawidłowo i wkrótce będą otrzymywać przez całe życie leki na tarczycę.

Ale co, jeśli te ciche dzieci wzbudzą w nich wibracje gardła, może za pośrednictwem symulatora mowy? A jeśli jej gruczoły tarczowe zostaną wymasowane? Z pewnością można coś zrobić, aby zastąpić utraconą stymulację spowodowaną mutyzmem. Niestety, związek między wokalizacją a czynnością tarczycy nie jest brany pod uwagę, dlatego te terapeutyczne alternatywy dla leków nie zostały wypróbowane.

Mutizm jest oczywiście skrajnym przypadkiem niedostatecznego wykorzystania głosu. Co z milionami ludzi, którzy mówią, zwłaszcza kobietami, o których mówi się, że mają niską czynność tarczycy i potrzebują dożywotnich leków i wizyt u lekarza? Czy niektóre z tych osób mogą nie używać głosu w wystarczającym stopniu? Czy ludzie nie mówią teraz tak dużo jak kiedyś?

Jeśli myślisz o rzeczywistości współczesnego życia, z pewnością może tak być. Na przykład ludzie rozmawiali ze sobą osobiście lub telefonicznie. Teraz wysyłają e-maile zamiast korzystać z telefonu. Możemy komunikować się z ludźmi na całym świecie, ale ta komunikacja jest elektroniczna, a nie wokalna. Nie tak dawno temu były wieczory, kiedy ludzie siedzieli razem, czytając książki, opowiadając historie i śpiewając piosenki. Ludzie robili własną rozrywkę, a to zazwyczaj polegało na użyciu ich głosów. Teraz ludzie cicho słuchają iPodów, oglądają filmy lub surfują po Internecie. Teraz konsumujemy rozrywkę zamiast tworzyć własną.

Jesteśmy również mniej narażeni na inne osoby w naszym codziennym życiu. Wiele miejsc pracy obecnie wymaga niewielkiego kontaktu z innymi ludźmi, z wyjątkiem komputera. Coraz więcej osób pracuje w domu, co dodatkowo ogranicza kontakt interpersonalny. Ze względu na rekordowy wskaźnik rozwodów i ogólną tendencję do samotnego życia, więcej osób żyje samotnie. Dla wielu osób po prostu nie ma z kim rozmawiać.

Ci ludzie mogą cierpieć z powodu milczenia, ponieważ mają niedocenioną tarczycę. Mogą czerpać korzyści ze śpiewania, nucenia, masowania gardła, a nawet mruczenia kota pieszczącego gardła. Potrzebują stymulacji gardła, aby podtrzymać ogień.

Z drugiej strony są tacy, którzy nadużywają swoich głosów i nadmiernie stymulują gruczoły tarczycy. Nadczynność tarczycy wiąże się ze stresem i wiele osób, które mają stres w swoim życiu, krzyczy. Krzyczenie naprawdę wibruje tarczycę i może powodować obrażenia wibracyjne. Może to spowodować uwolnienie zbyt dużej ilości hormonu, co prowadzi do tymczasowej nadczynności tarczycy, dopóki uraz wibracyjny się nie zagoi. W rzeczywistości większość przypadków wysokiej czynności tarczycy poprawia się sama, pod warunkiem, że lekarz nie zniszczył jeszcze tarczycy przez radioaktywny jod lub operację. Zarejestrowaliśmy już kilka badań przypadków osób, u których rozwinęła się nadczynność tarczycy po miesiącach stresu, w tym intensywne napady krzyku.

To wielkie odkrycie. Tarczyca wibruje, gdy używasz głosu, co stymuluje tarczycę do wydzielania hormonu. Jest to kolejna oś do kontroli hormonów tarczycy, wraz z dobrze znanym mechanizmem sprzężenia zwrotnego podwzgórza i przysadki mózgowej. Jest to coś oczywistego, a jednak nie zostało rozpoznane przez medycynę. Mówienie pacjentowi, by mówił lub śpiewał, może nie pasować do farmakopei medycznej.

Oczywiście, teoria ta wymaga dalszych badań. Pomimo jego wrażliwości i dowodów krótko wspomnianych powyżej, należy przeprowadzić badania biochemiczne. Ale badania te muszą zostać sfinansowane, a firmy farmaceutyczne i agencje rządowe, na które wywierają wpływ, prawdopodobnie nie będą zainteresowane ich finansowaniem (a jeśli tak, strzeż się wyników!). Na szczęście nie trzeba czekać, aż branża medyczna rozważy te komentarze (i potencjalny wpływ tych informacji na przychody z leków i opłaty za opiekę zdrowotną). Możesz zacząć śpiewać natychmiast, chyba że masz naturalnie wysoką funkcję tarczycy.

I powiedz swoim znajomym, szczególnie tym, którzy są w depresji i spokoju, i powiedz, że mają niską tarczycę. Mogą o tym krzyczeć.