Przemysł

Filmy pogrzebowe: Umiłowani

By 12 marca 2020 No Comments

Kochany kpi z branży pogrzebowej, w tym z pogrzebów zwierząt, a także przemysłu filmowego i kompleksu wojskowo-przemysłowego. Zadebiutował w 1965 roku, dwa lata po streszczeniu Jessiki Mitford, The American Way of Death, wstrząsnął przemysłem pogrzebowym. Pomimo swojego czarno-białego rocznika ukochany pokazuje trendy pogrzebowe, które trwają do dziś.

Krytycy w tym czasie wypaczyli film, chociaż inni uważali go za bardzo zabawną komedię. Hasło brzmi: „Film z czymś, co obraża wszystkich”. Nie jest to szczególnie obraźliwe jak na standardy XXI wieku, ale pod koniec fabuła jest dość myląca i większość postaci nie nadaje się już do użytku.

Wyjątkiem jest Sir Francis Hinsley (John Gielgud), który się zawiesza, ponieważ został zwolniony po 31 latach pracy w studiu w Hollywood. Staje się „Kochanym”, dla którego siostrzeniec Dennis Barlow (grany przez młodego Roberta Morse'a) chce zorganizować pogrzeb.

Na kostnicy i na cmentarzu Whispering Glades Barlow jest dyskryminowany przez Murzynów i Żydów, musi stawić czoła różnorodnym decyzjom w szkatułkach, opcjach pogrzebowych i strojach pogrzebowych (wesoło przedstawionych przez Liberace'a) oraz zwiedzać tereny cmentarza Whispering Glades (Forest Lawn dostaje zbliżenie).

Barlowa, bezrobotnego „poetę” z Anglii, pociąga Aimee Thanatogene (Anjanette Comer), młoda dama, której ciała są pomalowane na Szeptane Polany. Gdy tylko wujek Franciszek został wysłany z dużą pompą, Barlow podążył za Tanatogenem, a następnie jego kolega, balsamator Joyboy (Rod Steiger). Zabiera pannę Thanatogene do domu na kolację z nim i jego otyłą matką podczas dziwnej orgii posiłku.

Sprawy stają się dziwniejsze w miarę postępu ukochanej osoby.

Barlow pracuje dla cmentarza zwierząt i usługi kremacji. Podczas pierwszego telefonu spotyka bardzo niespokojną właścicielkę psa (Margaret Leighton) i jej męża (Milton Berle), którzy nie mogą się doczekać, aby pozbyć się tuszy i pójść na przyjęcie.

(Ostrzeżenie spoilera! Przejdź do następnego akapitu, jeśli nie chcesz znać końca.)

Panna Thanatogene popełnia samobójstwo przez samo-balsamowanie. Oficerowie Sił Powietrznych organizują szaloną imprezę w trumnie Szeptanych Polan. Mówi się, że rakieta przenosi szczątki bohatera wojennego w kosmos, a Barlowowi udaje się zmienić ciała i wystrzelić pannę Thanatogene.

Terry Southern, znany z satyrycznej, oburzającej fikcji, napisał scenariusz na podstawie powieści Evelyn Waugh. Inne kredyty scenariusza z południa to Dr. Strangelove lub: Jak nauczyłem się przestać martwić i pokochać bombę, Easy Rider, Barbarella i The Magic Christian.

Te elementy w The Loved One pozostają i oferują lekcje dla dzisiejszego konsumenta pogrzebu:

Wesela i pogrzeby są podobne. Kaplica Szeptanych Polan i Minister mają podwójny obowiązek. Jest szybko zmieniająca się scena, w której świeżo poślubiona para zostaje wypędzona, a czarna krepa wuja Franciszka spada z sufitu. Pogrzeb Niektóre domy pogrzebowe i cmentarze oferują swoje udogodnienia zarówno na imprezy cyklu życia. Niezależnie od tego, czy jest to ślub czy pogrzeb, zaplanuj z wyprzedzeniem, jeśli chcesz zmniejszyć stres i zaoszczędzić pieniądze.

Zawsze jest niesamowity wybór. Gdy pomieszczenia trumien znikają z domu pogrzebowego, wybór trumien i źródeł, z których pochodzą, wzrosły. Szperaj wokoło, zanim ktoś umrze, aby podjąć świadomą decyzję bez presji.

Zwierzęta są częścią rodziny, a ich utratę można mocno odczuć. Ludzie kochają swoje zwierzęta i często doświadczają intensywnego żalu po śmierci. Cmentarz zwierząt i kremacja w Loved One wykazały mniej szacowne traktowanie martwych zwierząt. Podobnie jak w przypadku pogrzebów, rozejrzyj się, zanim będziesz potrzebować takich usług, aby upewnić się, że współpracujesz z etycznym dostawcą.

Loved One można wypożyczyć w serwisie Netflix na DVD i (jeśli jest dostępny) kupić na Amazon.com.