Zdrowie

Główną przyczyną zapalenia stawów i jak go złagodzić

By 12 marca 2020 No Comments

Problemów związanych z zapaleniem stawów można w dużej mierze uniknąć, jeśli ludzie skupią się na zapobieganiu, a nie na leczeniu. Nie ma ulgi, gdy dotknięte stawy są w stanie zapalnym, ale przyczyną tego stanu jest zwykle problem zdrowotny, a odżywianie jest jego dużą częścią. Kobiety często cierpią poważnie, ponieważ zapewniają posiłki dla swoich rodzin. Zwykle obejmuje to dokładnie te substancje, których należy unikać.

Zdrowy staw to taki, który może się swobodnie poruszać bez ograniczeń. Kości przesuwają się po sobie z powodu chrząstki stawowej, która buforuje powierzchnię kości. Jest on smarowany płynem maziowym, który jest dość gęsty i jest absorbowany przez chrząstkę, gdy staw jest w spoczynku. Kiedy ciecz jest wprawiana w ruch, jest wypychana, aby wykonać swoją pracę ponownie.

Najprostszym sposobem na wyjaśnienie tego jest zastosowanie olejowanego zawiasu. Jeśli rdzewieje, olej należy wymienić, aby go uwolnić. Ale jeśli jest skorodowany, nie ma sposobu, aby to naprawić.

Stawy są zawiasami, a jeśli zostaną uszkodzone przez pęknięcie lub zwykłe pukanie, płyn maziowy wycieknie i zostanie zastąpiony substancjami przekraczającymi barierę krwi. Obejmuje to produkty rafinowane, takie jak mąka mielona, ​​ryż lub mąka kukurydziana. Ważną rolę odgrywa także cukier.

Najlepszym sposobem na zachowanie stawów jest ich ochrona podczas ćwiczeń i natychmiastowe leczenie kontuzji. Potem chodzi o dobre odżywianie i stałą świadomość tego, co powoduje zapalenie stawów i pokarmów, których musimy unikać, aby temu zapobiec. Jak w przypadku każdej choroby, zawsze istnieją inne przyczyny i skutki, więc nie ma gwarancji.