Zdrowie

Informacje o przebijaniu przegrody

By 13 marca 2020 No Comments

Słowo „przegroda” odnosi się do części jamy, która działa jak przegroda między dwiema tkankami lub jamami. Ściana chrząstki między dwoma nozdrzami nosi nazwę przegrody nosowej. Jeśli chrząstka zostanie przebita między nozdrzami, aby wprowadzić do niej jakieś akcesoria, nazywa się to przekłuwaniem przegrody.

Historia

Septumpiercing nigdy nie był rejestrowany w praktyce. Jeśli w przebitej przegrodzie zostanie założone większe akcesorium, wygląd będzie ostrzejszy. Było to modne w młodym wieku, aby przynieść dzikość do twarzy i zwrócić uwagę wrogów na siłę i wolę zwycięstwa.

Procedura

Ściana chrząstki między dwoma nozdrzami jest przebita igłą lub drutem wykonanym ze złota lub srebra. Igła lub drut są zawsze sterylizowane przed przekłuciem. Przegroda jest zwykle wiercona na szerokość 1,6 mm. W niektórych przypadkach szerokość może być większa, a następnie przekłuwanie będzie musiało zostać wykonane za pomocą szerszych instrumentów, takich jak skalpel itp., Lub jak niektórzy chcieliby poddać się operacji medycznej.

Nos jest czyszczony i dezynfekowany przed przebiciem przegrody. Procedura może być bolesna, ale jeśli jest w rękach profesjonalisty, można ją wykonać bez trudności i komplikacji.

Przekłuwanie przegrody zajmuje około 2-3 tygodni do wyschnięcia i wygojenia, a nawet najmniejsze pociągnięcie, a nawet najlżejszy pędzel, może powodować ból i dalsze komplikacje. Cały proces gojenia trwa jednak około 6-8 miesięcy

Rozmiar akcesoriów

Przebita przegroda może pomieścić akcesoria tylko zgodnie z szerokością przebitej części. Akcesoria są zwykle dostępne w szerokości 1,6 mm, ale dostępne są również szersze akcesoria. Zwykle w otworze noszony jest pierścień lub pół pierścienia o różnych rozmiarach.

Opieka

Pielęgnacja jest ważniejsza i trudniejsza przy przekłuciu septym.

  • Po przekłuciu występuje niewielki obrzęk z powodu wydzielania białej cieczy. Jest to naturalne zjawisko, w którym ciało reaguje na przekłucie. Jeśli jednak wydzielina jest żółta lub zielonkawa, może to prowadzić do komplikacji.
  • Nawet jeśli odbarwione płyny są tajne, eksperci zalecają przechowywanie akcesoriów w przebitej części. Próba jego usunięcia może powodować dalsze komplikacje z powodu przyczepności zawartej w procesie. Przebity otwór można również zamknąć, wyjmując akcesoria.
  • Przebitą przegrodę należy oczyścić ciepłą wodą i solą morską zmieszaną z wacikiem, usuwając akcesoria z nosa.

Opcje odzyskiwania

Jeśli eksperci przestrzegają prostych zasad stylu życia i właściwych wytycznych, przebita przegroda może leczyć się znacznie szybciej.

  1. Wszelkie spożywanie alkoholu opóźnia czas gojenia się przegrody. Unikaj picia napojów na bazie alkoholu, a nawet używaj kosmetycznych produktów do twarzy, które zawierają nawet odrobinę alkoholu.
  2. Jak już wspomniano, czyszczenie świeżo przebitej przegrody jest koniecznością. Nieostrożność może prowadzić do infekcji i innych powikłań.

Ryzyko

Podobnie jak wszystkie rodzaje przekłuwania, przekłuwanie przegrody jest ryzykowne. Niewłaściwa sterylizacja narzędzia do przekłuwania lub niewłaściwa dezynfekcja nosa przed przekłuwaniem może prowadzić do poważnych chorób, takich jak zapalenie wątroby i AIDS. Jeszcze więcej komplikacji może prowadzić do trwałej deformacji nosa.