Motoryzacja

Jak długo wytrzyma moja nadmuchiwana wanna z hydromasażem?

By 13 marca 2020 No Comments

Zakup nadmuchiwanej wanny z hydromasażem jest doskonałą opcją dla każdego, kto nie może jeszcze pozwolić sobie na inwestycję w pełnowymiarowy stały model, lub nie jest pewien, czy użyje go wystarczająco, czy nie uzasadni zakupu. Ale jak długo trwa nadmuchiwana wanna z hydromasażem?

Odpowiedź, którą zamierzamy udzielić, może frustrować ludzi, ale jest w 100% prawdziwa.

„Wszystko zależy”.

To zależy Co ? Na szczęście coś takiego robimy może powiedzieć ci Uważaj i dowiedz się, jak stwierdzić, czy nadmuchiwana wanna z hydromasażem trwa 7 miesięcy, czy 7 lat.

Gwarancja

Prawie wszystkie nadmuchiwane wanny z hydromasażem mają co najmniej jedną gwarancję, ale ich długość jest inna. Należy jednak pamiętać, że czas trwania gwarancji nie oznacza, że ​​Twój produkt nie będzie już trwał, ale także o tym, jak bezpieczny jest dostawca w jego przetwarzaniu. Zasadniczo, pomnóż czas gwarancji swojego produktu przez 4, aby dowiedzieć się o jego długowieczności. Na przykład wanna z hydromasażem o gwarantowanej żywotności 2 miesięcy może faktycznie trwać 8 miesięcy, ale jest mało prawdopodobne, aby przetrwała dłużej niż kilka lat, nawet przy najlepszej opiece. Z drugiej strony wanna z roczną lub 2-letnią gwarancją może trwać pięć, a nawet dziesięć lat.

Temperatura

Temperatura, w której korzystasz ze spa, jest jednym z największych czynników długowieczności lub jego braku. W bardzo zimne dni twoja wanna kurczy się, a tworzywo, z którego jest wykonana, staje się kruche, łzy i wycieki. W wysokich temperaturach powietrze w wannie rozszerza się, co może prowadzić do rozdarcia szwów i wycieków. Dlatego staraj się nie korzystać ze spa w ekstremalnych warunkach pogodowych i, jeśli to możliwe, przechowuj je w klimatyzowanym miejscu, aby uzyskać jak najwięcej z niego.

Opieka chemiczna

Chcesz używać chemikaliów spa z hydromasażem, aby uniknąć bakterii i zanieczyszczeń, ale zbyt wiele lub zbyt mało może negatywnie wpłynąć na imprezę w pomieszczeniu. Kup tani zestaw do testu pH, aby mieć pewność, że pH twojego zdrowia i nadmuchiwanego spa zawsze wynosi od 7,0 do 7,4. Utrzymuj również wannę w czystości, używając środka do czyszczenia spa do ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz środka do czyszczenia filtra.

Zagrożenia związane z PCV

Nadmuchiwane wanny z hydromasażem są zwykle wykonane z PVC, który, jak zapewne wiesz, łatwo się przenika. Trzymaj spa z dala od zagrożeń z PVC, takich jak zwierzęta domowe z ostrymi pazurami i nierównym terenie. Jeszcze lepiej jest umieścić dmuchaną wannę z hydromasażem na pewnego rodzaju powierzchni, takiej jak kawałek starego dywanu lub plastikowej folii, aby zabezpieczyć go przed ewentualnymi ostrymi pozostałościami.

Jak często będziesz go używać?

Wreszcie, a być może najważniejszym czynnikiem, jest częstotliwość korzystania z wanny z hydromasażem. Jeśli wydostaniesz swoje nadmuchiwane spa tylko kilka razy w roku i zachowujesz je przez resztę czasu, może trwać dziesięć lat lub nawet dłużej. Jeśli korzystasz ze spa przez wiele godzin każdego dnia tygodnia, nawet system najwyższej jakości prawdopodobnie się zużyje.