Przemysł

Jak kupić urnę pogrzebową lub kremacyjną?

By 13 marca 2020 No Comments

Większość ludzi ma nadzieję kupić urnę, której nigdy nie musi. Niestety w pewnym momencie naszego życia prawdopodobnie musimy kupić urnę lub trumnę dla ukochanej osoby. Oto kilka rzeczy, które chcesz wiedzieć.

Co stanie się najpierw, gdy pójdziesz do domu pogrzebowego lub firmy kremacyjnej i zdecydujesz się nie kupować urny z wybranej oferty? W takim przypadku otrzymasz swoich bliskich w bardzo nieatrakcyjnym plastikowym lub tekturowym pudełku. Szacuje się, że 50% -70% osób z tą minimalną opcją opuszcza dom pogrzebowy. Nie ma znaczenia, czy wydajesz na kremację 500 USD, czy 1800 USD. Pudełka wyglądają tak samo. Wiele osób jest zszokowanych, gdy podnoszą prochy ukochanej osoby i odzyskują plastikowe lub kartonowe pudełko.

Idealna kombinacja do wyboru urny może być spersonalizowana lub w jakiś sposób odzwierciedla życie danej osoby i jest praktyczna w przypadku tego, co zamierzasz zrobić z prochami zmarłego.

To, co musisz pomyśleć, to; Co zamierzasz zrobić z resztkami? Oto niektóre z twoich opcji:

1. Pochować popioły.

2. Posyp popioły.

3. Zostaw je w domu, dopóki nie podejmiesz decyzji lub nie umrzesz, a ktoś inny nie zdecyduje, co z nimi zrobić.

4. Umieść je w niszy w mauzoleum.

5. Podziel prochy między członków rodziny.

6. Udaj się z urną na nabożeństwo żałobne, a następnie wykonaj jedną z powyższych czynności.

Jeśli planujesz zakopać prochy, powinieneś skonsultować się z cmentarzem, aby sprawdzić, czy są one potrzebne. W kraju istnieją „zielone cmentarze”, w których dozwolone są tylko urny biodegradowalne. Musisz przestrzegać wskazówek na wielu cmentarzach.

Rozpraszanie popiołu może być delikatną sztuką. Istnieje wiele opowieści o ludziach, którzy zrzucają popioły z łodzi, aby wiatr mógł wysadzić popioły z powrotem w twarz osoby. Może się to zdarzyć również na samolotach. Chociaż urna nie robi wiele, rozważ biodegradowalną torbę, jeśli chcesz włożyć prochy do jeziora, strumienia lub oceanu. W ten sposób nie masz problemu z wiatrem lub falami, a jednocześnie ekosystem nie jest uszkodzony. Wybierając urnę do posypania, rozważ pudełko pamięci lub urnę, która może robić zdjęcia i inne pamiątki. Jeśli używasz biodegradowalnej torby, możesz zatrzymać urnę, aby zachować pamiątki. Na rynku jest kilka urn przeznaczonych do użytku w wodzie. Możesz przeprowadzić wyszukiwanie w Internecie lub poprosić o pomoc dyrektora zakładu pogrzebowego. Jeśli jesteś rozrzucony po czyimś cudzym majątku, chcesz uzyskać pozwolenie, jeśli chcesz to zrobić zgodnie z prawem. Możesz także potrzebować zgody. Osobiście rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy robią swoje z resztkami i zasadniczo nie pytam ani nie mówię.

Jeśli chcesz zabrać resztki do domu, powinieneś wybrać bezpieczne miejsce, niedostępne dla małych dzieci i zwierząt. Możesz również wziąć pod uwagę wagę urny. Niektóre brązowe urny mogą być bardzo ciężkie. Jeśli potrzebujesz odkurzyć lub przenieść urnę, rozważ ciężar. Inną rzeczą do rozważenia jest to, co chcesz zrobić z popiołami po wyjściu? Możesz wspomnieć o tym w testamencie lub umieścić notatkę na dole urny.

Jeśli wybrałeś mauzoleum, chcesz zadzwonić, aby uzyskać wytyczne. Wiele mauzoleów nie przyjmuje drewnianych urn ani niczego innego niż plastik, ceramika lub metal. Powinieneś również zwrócić szczególną uwagę na rozmiar. Każda nisza ma określony rozmiar i powinieneś upewnić się, że wybrana urna pasuje do niej. Możesz również rozważyć wygrawerowanie lub spersonalizowanie urny. W przypadku klęski żywiołowej szczątki są bardziej prawdopodobne w przypadku personalizacji urny.

Jeśli planujesz dzielić prochy z najbliższymi, powinieneś wybrać mniejsze urny lub pudełka na szczątki. Prochy należy umieścić w małej torbie zamykanej na zamek błyskawiczny, a następnie w mniejszej urnie. Zwykle masz większą urnę i kilka mniejszych urn, w zależności od tego, ile osób wyraziło zainteresowanie otrzymaniem popiołów. Dostępne są opcje, takie jak dmuchane kawałki szkła, a nawet pierścionki z brylantem, w których popioły są dodawane do kawałka.

Jeśli planujesz podróżować z urną samolotem komercyjnym, upewnij się, że urna jest zgodna z Administracją Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Ze względu na nową procedurę Administracji Bezpieczeństwa Transportu do transportu pojemników krematoryjnych jako bagażu podręcznego w samolotach, urny nie powinny być wykonane z metalu. Pasażerowie nadal mogą zabierać ze sobą pojemniki krematoriów, ale muszą przejść przez urządzenie rentgenowskie. Jeśli urna jest wykonana z metalu lub jest wyłożona metalem, zostanie wyświetlona jako nieprzezroczysta na urządzeniu rentgenowskim, aby osoba sprawdzająca bezpieczeństwo nie mogła zobaczyć, co jest w środku - oczywiste zagrożenie bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie. TSA: Transport zmarłego.

Zastanów się także, kto zobaczy urnę. Czy projekt będzie wyglądał dostojnie i szanując go podczas uroczystości życiowych lub uroczystości żałobnych? Możesz rozważyć materiały, które są miękkie, a kolory są kojące i aktualne.

Na koniec pomyśl o cenie. Ile chcesz wydać? Możesz zapytać dyrektora zakładu pogrzebowego, czy ma wiele katalogów do przejrzenia, i możesz przejść do Internetu, aby znaleźć urny w wielu materiałach, wzorach i cenach.

Podsumowując, wybór odpowiedniej urny nigdy nie jest łatwy, ale mam nadzieję, że przestrzeganie tych wskazówek sprawi, że proces będzie trochę łatwiejszy.