Rozwój osobisty

Jaki rodzaj treningu powinien mieć Twój chirurg ręki?

By 12 marca 2020 No Comments

Jeśli włożysz zdrowie i funkcjonalność dłoni i nadgarstków w dłonie innej osoby, możesz czuć się niekomfortowo lub niekomfortowo. W końcu są twoim najważniejszym narzędziem.

Co za trening robi czy trzeba zostać lekarzem posiadającym kwalifikacje do opieki nad dłońmi Ameryki?

Istnieje zniechęcająca lista kontrolna kwalifikacji i certyfikatów, które należy wypełnić. Czytaj dalej, a twój niepokój z pewnością ustąpi.

Chirurgia ręki

Jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się problemami dłoni, nadgarstków i przedramion. Chirurdzy dłoni są szkoleni w zakresie leczenia urazów i stanów dłoni, nadgarstków i przedramion bez Operacja, jeśli to w ogóle możliwe. Są specjalnie przeszkoleni do obsługi, ale tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Wymagania szkoleniowe

Edukacja

Pierwszym krokiem do uzyskania kwalifikacji chirurga nadgarstka i nadgarstka jest ukończenie szkoły średniej. Następnym krokiem jest oczywiście ukończenie studiów licencjackich i uzyskanie stopnia naukowego. Po uzyskaniu tego certyfikatu przyszły specjalista od rąk musi ukończyć wydział medyczny.

Podobnie jak w przypadku każdego innego stopnia medycznego, specjaliści od ręki muszą wziąć udział w programie pobytu po studiach medycznych. Absolwenci szkół medycznych przechodzą szkolenie kliniczne w specjalnej dziedzinie. Początkujący chirurdzy dłoni ukończą pobyt w jednym z tych obszarów studiów akredytowanych przez American Council for Graduate Medical Education (ACGME):

 • Chirurgia ortopedyczna (5 lat)
 • Chirurgia plastyczna (5-7 lat)
 • Chirurgia ogólna (5 lat)

Miejsce zamieszkania i społeczność

Szkolenie będzie kontynuowane po zakończeniu odpowiedniego programu pobytu. Po 5-7 latach pobytu potencjalni chirurdzy muszą ukończyć roczne stypendium akredytowane przez ACGME.

Te programy stypendialne obejmują całe spektrum interwencji chirurgicznych dłoni, nadgarstka i przedramienia. Tutaj chirurdzy przechodzą specjalne, intensywne szkolenie, które obejmuje:

 • Operacja urazu dłoni i nadgarstka (w tym ponowne sadzenie odciętych części ciała)
 • Różnice wrodzone
 • Chirurgia mikronaczyniowa
 • Operacja zapalenia stawów (reumatoidalne i artroza)
 • Operacja rekonstrukcyjna nadgarstka
 • Operacja nerwów obwodowych

Nie bój się zadawać pytań

Teraz, gdy znasz rodzaj wykształcenia ukończonego przez lekarza, możesz czuć się bardziej komfortowo, dbając o siebie. Jednak niezwykle ważne jest, aby przed każdym zabiegiem chirurgicznym porozmawiać ze specjalistą dłoni i zadać pytania dotyczące samego zabiegu i jego szkolenia.

Konieczne może być skontaktowanie się z chirurgiem ręki, jeśli odczuwasz ból dłoni, nadgarstka i / lub przedramienia lub dyskomfort, taki jak drętwienie lub mrowienie. Są one bardziej odpowiednie do prawidłowego diagnozowania dolegliwości, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane do wykrywania i leczenia problemów zdrowotnych dłoni, nadgarstka i przedramienia.

Podsumowanie

 • Chirurdzy leczą problemy z dłońmi, nadgarstkami i przedramionami chirurgiczne i niechirurgiczne.
 • Po ukończeniu studiów medycznych początkujący chirurdzy muszą pozostać przez 5-7 lat, a następnie uzyskać stypendium, w którym się znajdują przeszkolony w całym spektrum interwencji chirurgicznych dłoni, nadgarstka i przedramienia.
 • Podczas wizyty u chirurga ręki Nie bój się zadawać pytań na temat ich szkolenia i rodzajów operacji, które mogą być konieczne.