Rozwój osobisty

Jakie są prace pisania online? (Druga część)

By 13 marca 2020 No Comments
zdrowie" data-max-rows="2">

W pierwszej części tego artykułu mówiłem o następujących zadaniach pisania online:

  • Artykuł
  • Treści internetowe
  • Posty na blogu
  • Informacje prasowe
  • Strony sprzedaży

Istnieje wiele innych rodzajów zadań pisania online, ale mogą nie być tak popularne jak to. Oto ich lista.

E-książki

E-książki lub książki elektroniczne to dokumenty online, które zawierają szczegółowe informacje na określony temat. Zazwyczaj są one dość długie, niektóre z nich mogą obejmować setki stron i są napisane jak książka. Potrzebujesz przedmowy, strony z treścią i posłowia. Wszystko musi być podzielone na rozdziały. Aby napisać eBook, musisz mieć dużą wiedzę na ten temat i umiejętność nauczania. Ponieważ jest to dużo pracy, otrzymasz także wysokie wynagrodzenie.

Raporty i pisanie techniczne

Wymaga to również dużej wiedzy na ten temat. Są to rzeczy, do których będą odnosić się eksperci w tej dziedzinie. Musisz być również gotowy na pytania i wyjaśnienia. Nawet ludzie, którzy robią takie pisanie, są zwykle ekspertami w tej dziedzinie. Kiedy piszesz, twoja praca jest bardzo dokładnie badana. Również tutaj płatność jest wysoka.

Ankiety

Możesz również podjąć się tych bardzo prostych zadań. Zbadaj konkretny produkt w Internecie i dowiedz się więcej o nim. Następnie sformułuj opinię na temat produktu i wypełnij formularz ankiety. To nie jest dużo pisania, ale musisz mieć opinię. Płaca jest ogólnie dobra, ale nie znajdziesz wielu takich miejsc pracy.

Quiz

Niektóre strony internetowe oparte na quizach są również stale poszukiwane. Jednym z przykładów jest ExpertRating.com, w którym można złożyć wniosek bezpośrednio. Opłata za przygotowanie pytań do quizu nie jest bardzo wysoka, przynajmniej nie w zależności od rodzaju wiedzy i pracy, którą zapewniasz. Jeśli jednak masz skłonność do zadawania podchwytliwych pytań, może to być właśnie dla Ciebie.

Opis produktu

Możesz zostać poproszony o ich napisanie. Opis zwykle odnosi się do strony internetowej produktu lub sklepu internetowego, w którym jest sprzedawany, np. B. Amazon lub eBay. Warto najpierw sprawdzić te miejsca i zobaczyć, jak opisano inne produkty, a następnie postępować zgodnie z tym wzorem.

Recenzje produktów

Wiele osób, które kupują produkty online, najpierw czyta ich recenzje i stara się lepiej je poznać. Powoduje to wymóg pisania recenzji. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię, a większość ludzi nie ma nic przeciwko pisaniu negatywnych recenzji. Płatność jest rozsądna, nie tak dobra jak pisanie technicznych rzeczy lub raportów.

Więc oto są ... różne rodzaje prac pisania online, które możesz znaleźć. Przyjrzyj się im dokładnie i zobacz, co chcesz zrobić.