Rozwój osobisty

Jakim jesteś konsumentem herbaty?

By 12 marca 2020 No Comments

Nie każdy, kto pije herbatę, jest taki sam
Czy jesteś jednym z tych, którzy kompulsywnie piją herbatę i wiedzą o tym wszystko? Czy jesteś jednym z tych, którzy interesują się nieruchomościami? Zaczynasz teraz na tym świecie? Następnie dowiedz się w tej notatce, jakim jesteś konsumentem herbaty.

Herbata jest jak wszystko w życiu: ma wiele niuansów, które można rozpoznać w samym naparze. Jakie odmiany, jakie cechy, pochodzenie, właściwości i ile innych rzeczy. Podobnie jak w przypadku wina, wykwintnego jedzenia lub innych przejawów różnic, herbata ma również swoje własne przykłady.

Chodź, nie każdy, kto pije i lubi herbatę, zachowuje się tak samo. Są tacy, którzy wiedzą absolutnie wszystko o tym cudownym naparze, tak jak są tacy, którzy wolą wstrzykiwać cyjanek przed wypiciem filiżanki. Z tego powodu nie wszyscy są tacy sami, a tutaj konsumenci zostali zróżnicowani, aby je odróżnić, słuchając tylko tego, co mówią o herbacie. A ty ... do jakiej kategorii należysz?

Jaki jest twój profil jako konsumenta herbaty?

Wiesz absolutnie wszystko o herbacie. Jesteś jednym z tych, którzy szukają wszelkiego rodzaju sklepów szukających tej rodzimej odmiany Yunnan, którą można znaleźć tylko w ukrytym miejscu, o którym nikt nie wie (i nikt nie komentuje) lub który przygotowuje się wyłącznie przy użyciu najwyższej jakości wody mineralnej Jakość Kupiłeś termometr, aby zmierzyć dokładną temperaturę, w której chcesz wypić tę specjalną mieszankę, która pochodzi bezpośrednio z Indii, i policzyć minuty naparu, w którym podajesz swój napój. Nigdy nie wkładasz cukru do kubka i możesz wykryć obecność ciał obcych w naparze. A nawet myślisz o nauce chińskiego, aby mieć jasność na temat wszystkiego, co napisano o herbacie i uzyskać informacje z pierwszej ręki.

Potencjalny snob herbaciany
Wiesz, że herbata jest modna, ale nie byłeś w pełni zaangażowany w ten świat. Bierzesz udział w degustacji nowych odmian w lokalnym sklepie z herbatą, ale nadal nie możesz odróżnić naparu z Cejlonu, którego wypróbowałeś kilka dni temu, a herbaty w torebce kupionej w supermarkecie. Czytałeś, że biała herbata jest najświeższa i najdelikatniejsza, a czerwona herbata przechodzi proces fermentacji. Masz wszystkie intencje, ale wciąż jesteś daleki, by zostać maniakiem.

Kto zna wszystkie właściwości
Dla ciebie sama herbata, napój, pozostaje drugorzędna. Nie są tak zainteresowani aromatem, smakiem, cierpkością ani pochodzeniem. Dla ciebie herbata to zdrowie. Nie możesz odróżnić Earl Grey od Lapsang Souchong, ale znasz 25 właściwości zielonej herbaty na pamięć. Dla ciebie zdrowie to pierwszy napar, który każdy stawia przed nosem.

Przybysz
Właśnie odkryłeś, że herbata może być czymś więcej niż to, co jest dostarczane w torebkach i że wszyscy piją wieczorem lub na śniadanie. Słyszałeś coś o ich właściwościach, a nawet słyszałeś, że jest zielona i czerwona herbata, chociaż nie oznacza to, że są zamknięte tymi kolorami. Wiesz, że herbata jest dobra dla twojego zdrowia, ale wciąż nie wiesz dlaczego. Nie tylko musisz dużo się uczyć, ale także konsumować litry i litry, aby „awansować w klasie”.

Krytyk
Dla ciebie herbata to niewiele więcej niż brudna woda. Czy to w workach, czy w najlepszych pasmach wysokich gór Himalajów, to nie ma znaczenia: herbata to śmieci i nic nie odpowiada filiżance kawy rozpuszczalnej, którą pijesz każdego dnia przed pójściem do pracy. Właściwości herbaty Co zostało z twojej babci. Dbają tylko o wydmuchiwanie piwa i oglądanie piłki nożnej.