Rozwój osobisty

Kiedy ostatni raz coś powiedziałeś?

By 13 marca 2020 No Comments

„Lubię twoje włosy”.

„Rozśmieszasz mnie”.

„Kocham twoją koszulę”.

„Jesteś dobrym sprawdzającym pisownię”.

„Lubię twój uśmiech.”

„Jesteś moim najlepszym przyjacielem”.

„Jesteś dobrym człowiekiem”.

To tylko kilka komentarzy, które usłyszałem od trzeciej klasy mojego syna, kiedy odrabiali pracę domową u innego kolegi z klasy. Byłem pod wrażeniem tych 8-9-latków stojących w kolejce, patrzących w oczy innego dziecka i komplementujących tę osobę przed przejściem do następnego zadania.

Za długo zajęło chłopcu. „Przepraszam, za długo. Idź do końca linii”, powiedziała łagodnie dziewczyna. Kiedy chłopiec podszedł do niej ponownie, powiedział: „Masz bardzo piękne oczy”.

IMPONUJĄCE!

Te dzieci ćwiczą umiejętności, których większość dorosłych nie ma pojęcia, jak się nawzajem uzupełnić, oczekując, że nic nie wróci.

Jako dorośli możemy spędzać dni, tygodnie ... niestety miesiące bez rozpoznania włosów, skóry, oczu lub osobowości osoby bez konkretnego powodu, chyba że jest to właściwe.

Wyobraź sobie, jaki wpływ wywrze na kogoś, kto skanuje twoje artykuły spożywcze i powiesz mu coś miłego: „Masz wspaniały uśmiech”. lub „Lubię twoją koszulę”. (Smutne jest to, że mogą myśleć, że jesteś dziwny lub przerażający).

Pokonaj czynnik pełzania ... Teraz wyobraź sobie, że musiałeś zrobić to samo z kimś innym. Co jeśli wszyscy zaczniemy być trochę milsi ze sobą? Nie mam na myśli przyjaznego i pełnego szacunku, są to działania, które są proste.

Myślę, że patrzymy na siebie w oczach i pochwalamy wszystkich, z którymi jesteśmy. Jeśli grupa trzeciej równiarki może to robić codziennie, aby odrobić lekcje, z pewnością możemy to zrobić, pracując przez cały dzień.

Kogo dzisiaj komplementowałeś?