Wiele różnych produktów hipotecznych oferuje różnorodne opcje pożyczek hipotecznych i refinansowania nieruchomości. Dla Ciebie jako konsumenta stojącego przed tą ważną decyzją na życie pomocne jest poznanie podstawowych opcji, abyś mógł ocenić, który produkt najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Opcje kredytu mieszkaniowego

Dostępne produkty pożyczek mieszkaniowych są zasadniczo takie same jak opcje przy refinansowaniu pożyczek mieszkaniowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o pierwszy kredyt hipoteczny, czy trzeci kredyt, oferowane stopy procentowe i warunki pozostają takie same. Czynniki determinujące twoją ofertę są również takie same, w tym

Wartość pożyczki (przy refinansowaniu oprocentowania i warunków kredytu hipotecznego kapitał własny dostępny w domu)

o Ocena kredytowa i historia

o Wskaźnik zadłużenia do dochodu

o dochód

Z powodu tych czynników oferowane będą różne produkty hipoteczne o różnych stopach procentowych i warunkach. Są one wymienione poniżej.

Kredyt mieszkaniowy o stałej stopie procentowej i refinansowanie kredytu mieszkaniowego

Pożyczki mieszkaniowe o stałym oprocentowaniu i pożyczki mieszkaniowe na refinansowanie mają oprocentowanie, które pozostaje takie samo i nie zmienia się przez cały okres kredytowania. Oznacza to, że dopóki pożyczka nie zostanie spłacona lub refinansowana na inną pożyczkę. Stała stopa procentowa i stopa refinansowania są zwykle nieco wyższe niż stopa początkowa pożyczki o zmiennym oprocentowaniu, ale są znacznie bardziej stabilne i przewidywalne, i nadal są rozsądnie oparte na bieżących stopach procentowych. Pożyczki o stałym oprocentowaniu są najczęstszym i najbezpieczniejszym rodzajem pożyczki i są zwykle zalecane osobom, które planują pozostać w domu przez pewien czas.

Główną różnicą w zakresie refinansowania pożyczek o stałym oprocentowaniu i kredytów mieszkaniowych jest termin. Pożyczka wynosi zazwyczaj 15 lub 30 lat, ale opcje są również dostępne na 10 i 20 lat, a niektóre nowsze kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu wynoszą 40.

Regulowane oprocentowanie pożyczek i opcji refinansowania nieruchomości

Pożyczka o zmiennej stopie procentowej to kolejna opcja dla hipotek i refinansowania nieruchomości. Ten rodzaj pożyczki jest oprocentowany według stałej stopy procentowej przez ograniczony czas (zwykle jeden, trzy lub pięć lat). Po wygaśnięciu tej stałej stopy oprocentowanie jest dostosowywane zgodnie z harmonogramem ustalonym w pierwotnej hipotece (np. Co sześć lub dwanaście miesięcy). Nowe oprocentowanie zależy od aktualnego rynku kredytów hipotecznych. może być wyższa lub niższa.

Stopy hipoteczne dla refinansowania oprocentowania zmiennego są mniej atrakcyjne, ponieważ są mniej stabilne. Dzięki korektom spłata kredytu hipotecznego może znacznie wzrosnąć. Spłata kredytu hipotecznego jest przewidywalna tylko w okresie o stałych stopach procentowych.

Chociaż mniej bezpieczne niż kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu, istnieją dobre powody, aby używać kredytu hipotecznego o zmiennej stopie procentowej (ARM). ARM są tańsze w regulowanym okresie czasu, więc mogą być bardziej przystępne, jeśli nie planujesz pozostać w domu przez dłuższy czas. Mechanizmy ARM dają również czas na cieszenie się niskimi płatnościami, ponieważ poprawiasz swoją zdolność kredytową, aby zakwalifikować się do uzyskania lepszej stawki kredytu hipotecznego o stałej stopie procentowej.

Oceń swoją hipotekę i wartość refinansowania domu

Jedynym sposobem oceny wartości kredytu hipotecznego i refinansowania domu jest rozmowa z renomowanymi pożyczkodawcami, uzyskiwanie ofert i porównywanie ich z budżetem i planami na przyszłość. Nie ma dobrego ani złego produktu hipotecznego, ponieważ wszystkie sytuacje są różne. Jeśli znajdziesz wiarygodnego pożyczkodawcę, pomogą ci ustalić rzeczywistą wartość pożyczki i refinansowania domu, biorąc pod uwagę dostępne opcje.

Ogólnokrajowe opcje kredytu mieszkaniowego

Przed wybraniem tego pożyczkodawcy powinieneś wiedzieć, że masz do dyspozycji cały naród produktów i opcji. Dzięki nowoczesnej technologii możesz skorzystać z korzystnych warunków kredytu refinansowego w Kolorado, a także wszystkich innych. Jeśli przeprowadzisz badania i stwierdzisz, że pożyczka refinansowa w Kolorado jest najbardziej korzystna i czujesz się bezpiecznie z tym pożyczkodawcą, to zdecydowanie jest to pożyczkodawca i produkt, który powinieneś wybrać. Lokalizacja nie wskazuje, gdzie będą najlepsze stawki kredytu hipotecznego i refinansowania.