Rozwój osobisty

Najlepszy rodzaj materaca piankowego z pamięcią

By 13 marca 2020 No Comments

Mimo błyskawicznej reklamy, szczególnie w czasie wakacji, najlepszym wyborem na nowy materac z pianki z pamięcią nie jest marka materaca z pamięcią. Istnieje kilka innych opcji, które oferują lepsze funkcje w znacznie niższej cenie.

Eko odwołanie:
Czy wiesz, że większość pianki pamięci jest w całości wykonana z produktów ropopochodnych? To daje produkt, który działa bardzo dobrze, ale ma duży ślad węglowy, jest wykonany z nieodnawialnych zasobów i łatwo go odgazować. Odgazowywanie polega na stopniowym uwalnianiu LZO (lotnych związków organicznych) i innych nieprzyjemnych zapachów. Odrobina piany z pamięci usunie nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne chemikalia przez 3 miesiące lub dłużej.

Są dwa główne powody, dla których robi to „stara linia” pianki pamięci. Substancje chemiczne, z których jest wytwarzany, związki ropy naftowej, jak omówiono powyżej, oraz sposób tworzenia materiału. Pianka o zamkniętych komórkach zatrzymuje w strukturze pianki miliardy drobnych pęcherzyków powietrza. Zaostrza to problem odgazowania. Kiedy leżysz na łóżku, uwięzione bąbelki odkształcają się, co nadaje piance jej słynny charakter, ale część uwięzionego powietrza jest również wyciskana. Pozwala to uwięzionym LZO i wytwarzaniu produktów dotrzeć do powierzchni i do ciała podczas snu.

Przyjazne dla środowiska materace piankowe rozwiązują wiele z tych problemów. Zastosowanie poliolu sojowego pozwala przezwyciężyć uzależnienie od nieodnawialnej ropy naftowej. Chociaż olej sojowy nie jest w stanie zastąpić całej ropy naftowej potrzebnej do wytworzenia materiału do magazynowania, może zastąpić znaczną jego część i pomóc uczynić ten materiał produktem o wiele bardziej neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Konstrukcja pianki o otwartych komórkach zapobiega, w jaki sposób materac jest zatrzymywany w taki sposób, aby gaz był produktem ubocznym, z jakiego został wykonany materac. Ze względu na strukturę otwartych komórek materac może być wentylowany znacznie szybciej, często tylko kilka godzin (najwyżej dni), zamiast miesięcy oczekiwania na ustanie materaca.

Koszty:
Chociaż zakup przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych produktów jest priorytetem dla wielu z nas, nie zawsze jest to możliwe. Jeśli przedmiot wyprodukowany w sposób zrównoważony nie ma porównywalnej ceny, skazany jest na zejście jako artykuł niszowy. Na szczęście nie dotyczy to materaców przyjaznych dla środowiska. Wiele najpopularniejszych materacy z pianki z pamięcią może kosztować 4000 USD lub więcej! Niektóre z najdroższych dostępnych opcji Eco Memory Foam kosztują maksymalnie 2500 USD, a wiele ofert Eco Memory Foam można kupić za znacznie mniej pieniędzy.

Materac Anatomic Global (dawniej Ecomfort) jest jedną z najlepszych opcji na dobrze wykonaną przyjazną dla środowiska piankę z pamięcią. Połączenie doskonałej konstrukcji materaca z olejem sojowym daje jedno z najlepszych i najtańszych łóżek pamięci na rynku. Ze względu na konstrukcję pianki o otwartych komórkach i chłodzenie snu łóżka Anatomic Global nie mają tendencji do wydalania gazów.

Wspomniana wyżej pianka o zamkniętych komórkach ma niefortunny efekt uboczny, który działa jak pułapka cieplna podczas snu. Wiele osób uważa, że ​​ich materac w stylu Tempur jest nieznośnie gorący, szczególnie w lecie. Anatomic Global EcoMemoryFoam ze swoją strukturą otwartych komórek jest do 900% bardziej oddychający niż porównywalna pianka z pamięcią i śpi znacznie chłodniej. Koszt materaca pamięciowego Anatomic Global Eco Series 1 wynosi tylko 1299 USD za rozmiar królowej. Jeśli jedynym problemem są koszty, istnieją inne opcje. Materace pamięciowe Eco Saver i Slumber Saver są dostępne za jedyne 359,99 USD.

Bez względu na to, jakich kryteriów użyjesz, aby wybrać nowy materac z pianki z pamięcią, dostępne są opcje spełniające Twoje wymagania. Niezależnie od tego, czy chodzi o cenę, przyjazność dla środowiska czy komfort snu, istnieje wybór, który wykracza poza to, co reklamuje się i przecenia w telewizji. Przy odrobinie badań możesz znaleźć materac swoich marzeń.