Zdrowie

Naturalna ulga w bólu stawów

By 12 marca 2020 No Comments

Pierwsza linia leczenia, którą lekarz może zalecić w przypadku bólu stawów, zazwyczaj obejmuje stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Z biegiem lat coraz więcej osób uświadamia sobie siłę, jaką mają naturalne składniki i metody leczenia, nie tylko w leczeniu bólu stawów, ale także w przypadku nieskończonej liczby problemów medycznych. Naturalne środki zaradcze nie tylko pomagają w leczeniu bólu stawów, ale dodatkowe korzyści wynikają również ze stosowania substancji takich jak przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe i witaminy.

Ochrona i naprawa ważnych chrząstek oraz zmniejszenie stanu zapalnego to tylko niektóre z rzeczy, na które pacjent z bólem stawów może się spodziewać. Oto niektóre naturalne opcje łagodzenia bólu stawów, które należy rozważyć przy następnym poszukiwaniu alternatywnego leczenia:

1. Przeciwutleniacze

Aby zmniejszyć uszkodzenie tkanek i stan zapalny, które prowadzą do bólu stawów, można stosować witaminy takie jak A, C i E oraz selen mineralny. Przyjmowanie dużej ilości przeciwutleniaczy (zwłaszcza witaminy C) również zmniejsza prawdopodobieństwo utraty chrząstki.

2. Niezbędne kwasy tłuszczowe

Zapalenie stawów można regulować z uwzględnieniem niezbędnych kwasów tłuszczowych. Rodzaj i ilość tłuszczu, które zapewnia dieta, ma wpływ na ilość bólu i stanów zapalnych, które mogą wystąpić w stawach. Uważa się, że kwasy tłuszczowe omega-3 mogą być stosowane jako skuteczna ochrona przed bólem stawów i objawami stanów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Możesz włączyć olej z wiesiołka, olej z porzeczek lub olej z nasion zapachu, aby pomóc w walce z bólem stawów.

3. Witamina D.

Jeśli ból stawów jest spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów, pacjent może rozważyć włączenie do diety suplementu witaminy D. Liczne badania wykazały, że witamina odgrywa rolę w spowalnianiu postępującego uszkodzenia kolana. Brak witaminy może również powodować nieefektywną naprawę uszkodzonych kości i chrząstki.

4. Glukozamina i chondroityna

Aby złagodzić ból i stany zapalne związane z bólem stawów, pacjenci mogą stosować suplementy glukozaminy i chondroityny w celu regeneracji chrząstki. Szukając skutecznego suplementu, szukaj produktów, które zawierają składniki takie jak chlorowodorek, jodowodorek, n-acetyl i siarczan. Chondroityny są obecne w tkankach zwierzęcych (takich jak chrząstka mięsna), ale występują również jako suplementy siarczanu chondroityny, które są łatwo wchłaniane przez organizm.

5. Enzymy

Jeśli chodzi o leczenie urazów mięśni, bromelaina ma reputację w zwalczaniu stanów zapalnych powodujących ból stawów. Ten specjalny enzym jest obecny w łodydze rośliny ananasa i może blokować wyzwalacze prowadzące do zapalenia stawów.