Gorączkowe tempo życia często utrudnia robienie rzeczy, które musimy zrobić dla siebie. Niezależnie od tego, czy chodzi o czas dla ciebie, medytację, czytanie, rozwój osobisty lub cokolwiek innego, co cię dotyczy, jest to ważna czynność, której nie powinieneś zaniedbywać poświęcając czas na samoopiekę.

Kultywuj swoje relacje ze sobą

Wiele osób jest tak napędzanych przez pieniądze, sukces, uznanie, a nawet opiekę nad innymi, takimi jak rodzina i przyjaciele, że zapominają o znaczeniu relacji nie tylko z innymi, ale także ze sobą. Mam na myśli to, że poświęcasz czas na wykonywanie czynności, które odświeżają cię, odświeżają umysł i pozwalają się wypełnić.

Kiedy jesteś naprawdę „pełny”, jesteś w rzeczywistości o wiele lepszej pozycji, aby odnieść sukces w innych obszarach, które cię napędzają. Pomyśl o tym. Prawdopodobnie miałeś co najmniej jeden punkt w życiu, kiedy coś cię przytłacza. Stres w pracy, choroba, dzieci, twój małżonek - większość z nas doświadczy tego wszystkiego w pewnym momencie naszego życia. Im lepiej jesteś przygotowany emocjonalnie, fizycznie i psychicznie, tym lepiej radzisz sobie z tymi sytuacjami.

PAMIĘTAJ, CO JEST WAŻNE W ŻYCIU

Cele pieniędzy, sukcesu i uznania są świetne i ważne jest, abyś miał cele, ale ważne jest również, aby pamiętać, że życie to coś więcej niż tylko te cele. Ważne jest również, aby wiedzieć, że jeśli poświęcisz czas na zaspokojenie własnych potrzeb, nie tylko pomoże to osiągnąć Twoje cele, ale także zwiększy twoje granice.

Z tego powodu nie powinieneś czuć się winny, że nie spiesz się. Nie zaniedbujesz innych osób ani innych obowiązków. W rzeczywistości dbanie o swoje potrzeby nie jest zyskiem o sumie zerowej. W rezultacie jesteś nie tylko szczęśliwszy, ale także ludzie wokół ciebie. Efekt synergiczny może prowadzić do wyników wykraczających daleko poza to, co pierwotnie sobie wyobrażałeś!

MOŻESZ TO ROBIĆ!

Poświęć piętnaście lub trzydzieści minut na samoopiekę każdego dnia. Niezależnie od tego, czy medytujesz, piszesz w dzienniku, słuchasz audiobooka lub podcastu, oglądasz wideo, te rzeczy sprawiają, że czujesz się lepiej, szczęśliwszy, bardziej zrelaksowany i może stać się bardziej obecny w życiu codziennym.