Przemysł

Pogrzeb Wikingów w filmie

By 12 marca 2020 No Comments

Niektórzy uważają, że pogrzeb wikingów to świetny sposób na odesłanie ukochanej osoby. Na ten wyidealizowany wielki gest całkowicie wpływają filmy wyprodukowane przez studia Hollywood.

Jak pokazują filmy, Wikingowie wysłali swoich zmarłych, umieszczając ciało na łodzi i podpalając statek płonącymi strzałami. Prześledźmy historię tego terminu za pomocą filmu.

Pierwsze pojawienie: gest Beau

Gest Beau (1939-Not Rated) gra Gary'ego Coopera, Raya Millanda i Roberta Prestona w roli trzech braci, którzy uciekają, by dołączyć do Legii Cudzoziemskiej Francji. Patrząc wstecz na dzieciństwo, bracia bawią się zabawkowymi łodziami na stawie. Beau, najstarszy (grany przez bardzo młodego Donalda O'Connora) rycerzy jego młodszego brata Johna i obiecuje mu pogrzeb wikingów.

Weź jedną z zabawkowych łodzi i umieść żołnierza na pudełku zapałek. „Chwileczkę! Wiking zawsze musi być pochowany z psem u jego stóp” - mówi Beau. Zabrano psa do zabawy i dodano go do łodzi, zapałki zostały zapalone, a łódź odłożona.

Zauważysz, że czapki są zdjęte, gdy brat Digby dmucha w trąbkę na ostatnie powitanie, gdy łódź płonie. „Właśnie tego chcę, gdy nadejdzie mój czas” - mówi Beau.

Idealizacja Grand Vision: Wikingowie

Wikingowie (1958-Not Rated) gra Kirka Douglasa i Tony'ego Curtisa jako dwóch pokonujących przyrodnich braci Wikingów. Ten wielki dramat kostiumowy zakończył się pogrzebem Wikingów, który został wyidealizowany w kulturze popularnej. „Przygotuj pogrzeb dla Wikinga” - zaintonował Tony Curtis po Mano Mano Walka, w której Kirk Douglas nie żyje.

O zachodzie słońca społeczność gromadzi się nad morzem z już płonącymi pochodniami. Na piwie z tarcz i włóczni czterech Wikingów w uzbrojeniu wojennym przenosi ciało do łodzi na brzegu. Wikingowie położyli swoje ciało na pokładzie i ruszają.

Masywny żagiel w paski zapada się. Łucznik dramatycznie strzela w żagiel płonącą strzałą, a łódź rzucana jest napędowo. Inni łucznicy dołączają się i strzelają do odpływającej łodzi, gdy muzyka puchnie, zachodzi słońce i statek płonie.

Późniejsza wersja: Rocket Gibraltar

Rakieta Gibraltar (1988-PG) gra Burta Lancastera jako patriarcha dużej, dysfunkcyjnej rodziny, która zbiera się w swoim domu na plaży, aby świętować swoje 70. urodziny. Jego ośmioro wnuków pyta go, czego chce na urodziny. Nie mówi im żadnych krawatów, skarpet, chce pogrzebu wikingów. W nocy na plaży opisuje, w jaki sposób Wikingowie wysyłają swoich honorowych zmarłych, jak pokazano w filmie z 1958 roku.

Dzieci są inspirowane wizją dziadka. Znajdziesz opuszczoną łódź wiosłową o nazwie Rakieta Gibraltar, zbuduj ją żaglem w paski i upiększ dziób drewnem dryfującym.

W dniu swoich urodzin dzieci dowiadują się, że dziadek wyszedł ze stanu serca podczas drzemki. Kiedy zaczyna się wielka impreza, dzieci przemycają ciało dziadka z domu. Porywają Van des Caterer, aby zabrać ciało na plażę i dać mu pogrzeb Wikingów.

Kiedy rodzice w końcu dowiadują się, co się dzieje, wybucha szalony pośpiech na wybrzeże. Przybywają na miejsce i znajdują dziadków już w ogniu. Co ciekawe, nie dyscyplinują swoich dzieci za to, co zrobiły. Po prostu usiądź i patrz, jak głupiec płonie.

Inne wizje: Laudation i The Living Wake

Pochwała (2004-Mature Audiences TV Rating) to komedia, która łączy kolejną dysfunkcyjną rodzinę w celu pochówku upartego patriarchy. W tym celu rodzina zabiera ciało do trumny łodzią wiosłową do stawu.

Wnuki braci bliźniaków wiercą dziury w trumnie dziadka, wlewali do nich benzynę i strzelali do łodzi z daleka. W tym przypadku następuje duża eksplozja, która jest najbardziej satysfakcjonująca.

Żywy szlak (2007-PG) to mroczna komedia, która opowiada o ostatnim dniu życia K. Rotha Binew, samozwańczego artysty i geniuszu. Po usłyszeniu o zbliżającej się śmierci desperacko chce zorganizować pogrzeb Wikingów. Przechodzi obok lokalnego domu pogrzebowego, aby sprawdzić, czy można go zorganizować. Wściekły dyrektor pogrzebu prosi go, by robił interesy gdzie indziej.

Binew działa zgodnie z harmonogramem przy ostatniej wydajności. Jego najlepszy przyjaciel Mills Joquin zabiera ciało do stawu, przenosi trumnę do łodzi, podpala i ostrożnie odsuwa od doku.

Wybuchająca autentyczność: Carpet Kingdom

Królestwo dywanów (2008-Not Rated) to komedia o autentycznym życiu i śmierci. Zaczyna się, gdy Wielki Wujek Grover niespodziewanie umiera i zostaje pochowany z tradycyjnym pogrzebem. Podczas wizyty jego bratanek Owen odkrywa jednego z wojennych kolegów Grovera, który wkłada mały pistolet do kurtki Grovera.

Nieznani Owenowi trzej wojownicy Grovers zgodzili się zorganizować sobie pogrzeb Wikingów we właściwym czasie. Jak tylko się dowie, Owen znajdzie sposób, by pożegnać się z wujkiem.

Weterani i Owen przynoszą trumnę nad brzeg jeziora Erie i do wody, gdzie pływa w płytkiej wodzie. Jeden z weteranów, który ma tlen, pyta: „Jak go podpalimy?”

Owen chwyta butlę z tlenem mężczyzny i kładzie ją z wujem w trumnie. Owen bierze pistolet i strzela do trumny w ostatecznym pojedynku, którego wszyscy byli świadkami na pogrzebie. Wybucha w spektakularny sposób.

Ostatnia linijka weterana, który nie ma już tlenu, brzmi: „Nie chcę pogrzebu wikingów. Chcę zostać wrzucony do królestwa, chodź!”.

Prawda o pochówkach Wikingów

Mimo tych hollywoodzkich przedstawień pochówki i kremacje wikingów odbywały się na lądzie. Rytuały, w tym pochówek i kremacja, różniły się w epoce Wikingów w historii Skandynawii od 790 do 1066 ne. Dla bogatych lub ważnych ludzi, łódź, wózek lub koń zostały pochowane z ciałem, aby nieść ich umysły The Great Beyond .

Kiedy ciało zostało skremowane w łodzi, statek został zaparkowany na lądzie. Wikingowie byli często paleni lub pochowani z dobytkiem osobistym. Istnieje wiele przykładów skandynawskich miejsc kremacji i cmentarzy w całej Skandynawii.

W niektórych przypadkach składano ofiary z ludzi. Niewolnik, kobieta pijana, zgwałcona przez ludzi klanu i podpalona przez zmarłych, była częścią rytuału pogrzebowego. Pomyśl o tym następnym razem, gdy usłyszysz słowo „podekscytowany”.

Więc ilekroć zobaczysz film z płonącą łodzią na wodzie , wiesz, że to przedstawienie pogrzebu Wikingów jest na morzu.