Przemysł

Pogrzeb zwierząt a kremacja - zalety i wady

By 13 marca 2020 No Comments

Śmierć rodzinnego zwierzaka to wydarzenie, które przynosi szczególny smutek. Fakt, że właściciel ma wkrótce zdecydować, co zrobić z resztkami swojego lojalnego przyjaciela, sprawia, że ​​ten smutny czas jest jeszcze bardziej stresujący. Cmentarz zwierząt może być opłacalną opcją, ale koszt może wynosić od 500 USD za zwykłe plastikowe pudełko i znacznik kamienia lub bardziej skomplikowane pakiety pogrzebowe o wartości 2000 USD lub więcej, które mogą nie być w budżecie większości właścicieli zwierząt domowych. Gabinet weterynarza może pozbywać się szczątków po nominalnych kosztach, ale taki wybór może wydawać się beznadziejny. Dla większości ludzi prosty pogrzeb lub kremacja na podwórku pozostaje jedyną realną alternatywą, ale który jest najlepszym wyborem?

POGRZEB

PROS - Biorąc pod uwagę potrzebę szybkiego zapewnienia ostatecznego miejsca spoczynku cennego zwierzaka, pochówek na lub w pobliżu nieruchomości właściciela jest najpopularniejszym wyborem dokonywanym przez właścicieli zwierząt domowych.

Ta metoda jest nie tylko stosunkowo niedroga, ale może również uspokoić właściciela, który wie, że zwierzę ma zapewnione miejsce do spania w pobliżu swojego domu. Dodanie kamienia pamiątkowego, grawerowanego znacznika lub dzwonka wiatrowego na grobie zwierzaka lub w jego pobliżu daje ukochanemu zwierzakowi trwałe wspomnienie i pamiątkę.

Wady - O ile nie mieszkasz na wsi, lokalne prawa miejskie i / lub stowarzyszenia domowe mogą ograniczyć lub nawet zakazać chowania zwierząt domowych na terenie właściciela. Nawet jeśli pochówek jest dozwolony, należy zachować szczególną ostrożność nie tylko w celu przygotowania otworu wystarczająco głębokiego, aby zapobiec padlinożercom, ale także w celu użycia odpowiedniego pojemnika dla dużych zwierząt, aby zapobiec depresji w grobie, gdy tylko Rozpoczyna się rozkład.

OPAL

PROS - Jeśli zostanie wybrana opcja kremacji, właścicielowi pogrążonej w żałobie zaoszczędzi się żalu z zajmowania się szczątkami, sprawdzania lokalnych przepisów dotyczących pochówku zwierząt domowych i kopania nieruchomości. (Byłaby to szczególna korzyść w miesiącach zimowych.) Większość weterynarzy może albo przeprowadzić kremację samodzielnie, albo uzgodnić, aby procedurę przeprowadzić w innym miejscu. Prochy mogą być trzymane w urnie obok oprawionego zdjęcia ukochanego zwierzaka lub rozrzucone w ogrodzie, w którym zwierzę lubi się bawić. W razie potrzeby niewielką część popiołu można nawet umieścić w gustownym biżuterii ze spalarni.

Wady - W zależności od wielkości zwierzęcia koszt „prywatnej” kremacji zwierząt domowych (tylko jedno zwierzę domowe, nie wspólne) może wynosić od 75,00 USD do 400,00 USD, w zależności od wielkości zwierzęcia. Niektóre krematoria mogą pobierać dodatkowe opłaty za usługi świadczone poza godzinami pracy i w weekendy. W mieście właściciela mogą obowiązywać pewne przepisy, które mogą ograniczać rozprzestrzenianie się popiołów.

Wybór między pochówkiem a kremacją nie jest łatwy dla właściciela zwierzęcia. Chociaż należy wziąć pod uwagę czynniki związane z kosztami i wygodą, serce właściciela zwierzęcia ostatecznie decyduje o ostatecznym miejscu spoczynku zagubionego towarzysza.