Zdrowie

Źródła L-proliny

By 13 marca 2020 No Comments

Oprócz witaminy C L-prolina jest niezbędnym aminokwasem i prekursorem kolagenu. Kolagen jest budulcem ścięgien, więzadeł, tętnic, żył i mięśni (mięśnia sercowego). Jest ważny dla gojenia się ran, budowania chrząstki i ważny dla wspierania elastycznych stawów i mięśni. Aminokwas pomaga również zmniejszyć zwiotczenie, zmarszczki i starzenie z powodu ekspozycji na słońce.

L-prolina rozkłada białko, tworząc zdrowe komórki. Aminokwas jest ważny dla zdrowej skóry. Jest to również ważne dla tworzenia zdrowej tkanki łącznej. Kolagen pomaga leczyć stawy chrząstki i tapicerki oraz kręgi. Aminokwas chroni także tkankę mięśniową.

Wady L-proliny

Istnieją niedociągnięcia z Proline. Niedobory stwierdzono u sportowców wytrzymałościowych i tych, którzy ćwiczą dłużej. Te populacje mogą skorzystać z suplementacji, aby zapobiec utracie mięśni. Gdy poziom glukozy jest niski, ciało „zjada” mięśnie w celu uzyskania energii. Niedobory proliny stwierdzono również u osób cierpiących na uraz pourazowy, urazy skóry, szczególnie ciężkie oparzenia, a także osoby cierpiące z powodu bólu spowodowanego niskim poziomem chrząstki lub tworzenia kolagenu mogą również skorzystać z tych suplementów.

Istnieje kilka źródeł proliny. Jednak występuje w mięsie i produktach mlecznych. Występuje również w jajach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, czy powinieneś przyjmować suplementy, skonsultuj się z lekarzem. Formami suplementu są samodzielne kapsułki, tabletki, a aminokwas często znajduje się w różnych napojach sportowych.

Z produktem Proline należy podjąć pewne środki ostrożności. Osoby z chorobami wątroby i / lub nerek nie powinny używać tego produktu bez konsultacji z lekarzami. Zbyt dużo aminokwasów może wpływać na równowagę cyklu kwasu cytrynowego. Powoduje również, że wątroba i nerki pracują ciężej, aby pozbyć się odpadów.

Nasza wskazówka dotycząca wyboru suplementu L-proliny

Suplementy diety w Stanach Zjednoczonych i innych częściach świata są w dużej mierze nieuregulowane, a wiele stron, zarówno rządowych, jak i prywatnych, stwierdziło, że użytkownicy opieki zdrowotnej mają tylko 1: 5 szansę na zakup produktu, który faktycznie ma lub jest na etykiecie produktu gorzej, produkt niezanieczyszczony szkodliwymi toksynami.

Z tego powodu zalecamy kupowanie wyłącznie w placówkach farmaceutycznych zgodnych z GMP. Lokalizacje te spełniają najsurowsze standardy produkcyjne. Jeśli zrobisz to, co zasugerowaliśmy, możesz być pewien, że otrzymujesz ilość L-proliny, za którą zapłaciłeś i która może nie zostać zanieczyszczona.