Przemysł

Życie po śmierci na przestrzeni wieków

By 13 marca 2020 No Comments

Wiele osób wierzy w życie po śmierci, powszechnie nazywane „życiem po śmierci”. W niektórych wierzeniach słowo „życie po śmierci” oznacza ponowne narodziny i że istnieje ciągłość w życiu, że wszystko, co zrobiłeś, powinno trwać do następnego życia. Najczęstszym przykładem tej koncepcji jest wiara Egipcjan w życie po śmierci. Cywilizacja starożytnego Egiptu uratowała swoich zmarłych poprzez procesy mumifikacji, aby praktykować swoją kulturową zasadę w odrodzeniu lub ciągłości życia.

Dla mniej uprzywilejowanych starożytnych Egipcjan stan suchej pustyni oferuje doskonałą przewagę i pozytywny wpływ na grzebanie zmarłych, ponieważ przyczynia się do zachowania ciała. Dla szlachciców, królów i bogatych Egipcjan mumifikują swoich zmarłych, usuwając wszystkie narządy wewnętrzne, stosując oleje, preparaty, zioła i mieszankę wszystkich środków konserwujących potrzebnych do doskonałej ochrony martwych ciał. Po zakończeniu prac konserwatorskich owijają zmarłych w płótno, umieszczają je w drewnianym pudełku lub sarkofagu, zanim zakopują je w wysoce zbudowanych, wyrafinowanych i skomplikowanych kamiennych grobowcach, które są dostępne tylko dla uprzywilejowanych egipskich przywódców.

Jeśli faraon lub egipski przywódca umrze, wraz z nim pójdzie cała domowa i bojowa świta. Ponieważ uważa się, że będzie żył wiecznie i będzie rządził swoim królestwem. Wszystko, czego potrzebuje, aby rządzić królestwem, pójdzie z nim do życia wiecznego. Obejmuje to jego broń bojową, rydwany, narzędzia, przedmioty osobiste, klejnoty, cenne dobra, jego ludzi i niewolników. Jedzenie jest dostarczane do komory grobowej, aby zapewnić ciągłość życia w życiu ostatecznym.

Maski są jednym z najważniejszych akcesoriów w starożytnym egipskim pochówku. Pasuje idealnie i misternie do skomplikowanego sarkofagu i ma na celu nadać zmarłym twarz, która je identyfikuje w życiu ostatecznym. Jako dodatkowe zastosowanie poprowadzi również duszę do rozróżnienia ciała.

Starożytna egipska wiara w przekształcenie ciała fizycznego w ciało duchowe doprowadziła do noszenia maski, aby zabrać ją w podróż duchową ze świata żywego do sfery wieczności. A jeśli nosisz tę maskę, możesz przejść przez przejście łatwo i mniej skomplikowane. Dzięki noszeniu tych masek grobowych i innych masek maskaradowych, przebrań lub masek tożsamości, umysł może podróżować do wieczności z mniejszą złożonością przez kanał.

Opierając się na różnych naukach i zasadach kulturowych, ludzie na całym świecie mają różne poglądy na temat pewności koncepcji życia pozagrobowego. Niezależnie od tego, czy ma to konkretny fundament, czy nie, ludzie nadal chcą wierzyć, że wszyscy mamy życie pozagrobowe. Ponieważ wierzymy, że mamy tylko jedną nadzieję, że śmierć zawiera więcej niż myślisz. Ludzie nadal w to wierzą i oczekują, że wszyscy mamy życie wieczne. W każdym nauczaniu religijnym zawsze jest nadzieja, że ​​wszyscy będziemy żyć wiecznie.